Walka o pas UFC zakończona już w pierwszej rundzie! Potężne kopnięcie

Islam Makhachev obronił pas mistrzowski

Islam Makhachev (25-1) w walce wieczoru podczas gali UFC 294 pokonał Alexandra Volkanovskiego (26-3) już w pierwszej rundzie. Tym samym Dagestańczyk obronił pas mistrzowski w wadze lekkiej.

Warto przypomnieć, że walka wieczoru na gali UFC 294 była rewanżem. Po raz pierwszy obaj zawodnicy spotkali się w oktagonie w lutym tego roku. Po pięciu rundach górą okazał się Dagestańczyk, który wygrał pojedynek jednogłośną decyzją sędziów. Przez to starcie Makhachev - Volkanovski było jeszcze ciekawsze.

Już na początku walka przeniosła się pod siatkę. Chociaż najpierw to Dagestańczyk był w lepszej pozycji, to Volkanovski był w stanie odwrócić sytuację. Po wymianie kilku mocnych uderzeń zawodnicy się rozdzielili. Makhachev w stójce trafił rywala potężnym kopnięciem w głowę. Australijczyk padł na matę, a po kilku sekundach spadł na niego grad ciosów. Sędzia był zmuszony przerwać ten pojedynek już w pierwszej rundzie.

Tym samym urodzony w 1991 roku zawodnik sięgnął po swoje 25. zwycięstwo w zawodowej karierze i obronił pas mistrzowski w wadze lekkiej w największej federacji MMA. Warto zaznaczyć, że Makhachev na swoim koncie ma tylko jedną porażkę. W 2015 roku podczas gali UFC 192 lepszy od niego okazał się Adriano Martins (28-12).