Osiem meczów, czternaście goli! Napastnik VfB Stuttgart jak Cristiano Ronaldo

Serhou Guirassy (z lewej)

Napastnik VfB Stuttgart Serhou Guirassy strzelił 14. gola w Bundeslidze w wygranym 3:0 meczu z Unionem Berlin. Po ośmiu kolejkach liderem są piłkarze Bayeru Leverkusen, który w sobotę pokonali 2:1 VfL Wolfsburg, natomiast Bayern Monachium wygrał 3:1 z FSV Mainz.

Guirassy już w 16. minucie strzelił gola głową. Jednak Gwinejczyk po kwadransie musiał opuścił boisko, gdyż nie był w stanie kontynuować gry z powodu kontuzji. W drugiej połowie na 2:0 podwyższył Silas, a wynik na 3:0 ustalił Deniz Undav.

Guirassy strzelił 14 goli w ośmiu meczach Bundesligi. Nawet Robert Lewandowski nigdy nie był tak skuteczny na tym etapie sezonu. W XXI wieku jedynym piłkarzem z pięciu czołowych lig, który zdobył 15 bramek w ośmiu kolejkach był Cristiano Ronaldo z Realu Madryt w sezonie 2014/15.

Latem Guirassy został sprowadzony przez VfB Stuttgart ze Stade Rennes za dziewięć milionów euro, a od początku sezonu jego wartość rynkowa gwałtownie rośnie. Obecnie jest wyceniany na 40 mln euro.

Drugi w klasyfikacji strzelców Bundesligi z dziewięcioma golami jest Harry Kane z Bayernu, który powiększył swój dorobek w wygranym 3:1 starciu z Mainz. Bramki dla "Bawarczyków" zdobyli także Kingsley Coman i Leon Goretzka, a honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Anthony Caci.

Po ośmiu meczach z dorobkiem 22 pkt na czele Bundesligi znajdują się piłkarze Bayeru Leverkusen, którzy pokonali Wolfsburg 2:1. Już w 13. min gola dla "Aptekarzy" strzelił Jeremie Frimpong. Przed przerwą wyrównał Maxence Lacroix. W drugiej połowie Frimpong asystował przy bramce Alejandro Grimaldo.