Świetna forma Hughesa. Wygrane Devils i Blue Jackets

Hokeista New Jersey Devils Jack Hughes zdobył dwie bramki i miał dwie asysty, a jego zespół pokonał u siebie po dogrywce New York Islanders 5:4 w meczu ligi NHL. Hughes z dziesięcioma punktami objął prowadzenie w klasyfikacji kanadyjskiej.

Spotkanie było bardzo wyrównane. Po pierwszej tercji był remis 1:1, po drugiej 3:3, a w trzeciej obie drużyny dołożyły jeszcze po golu.

Hughes zaczął od asyst. Po jego podaniach do siatki trafiali Tyler Toffoli na 2:1 i jego młodszy brat Luke Hughes na 3:2. Później bohater wieczoru sam wpisywał się na listę strzelców. W 45. minucie wyprowadził "Diabły" na prowadzenie 4:3, ale rywale doprowadzili do dogrywki na 71 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry. Hughes wygraną drużynie zapewnił w trzeciej minucie dogrywki.

Wśród pokonanych wyróżnili się Bo Horvat i Brock Nelson, którzy zdobyli po dwie bramki.

Hughes z dziesięcioma punktami prowadzi w klasyfikacji kanadyjskiej. Na jego dorobek składają się cztery gole i sześć asyst.

W drugim piątkowym meczu ekipa Columbus Blue Jackets pokonała u siebie Calgary Flames 3:1.