Perfekcyjny mecz polskiego środkowego! Był nieomylny

Cezary Sapiński

W sobotę Indykpol AZS Olsztyn pokonał 3:1 Aluron CMC Wartę Zawiercię, sprawiając w ten sposób niespodziankę w inauguracyjnej kolejce Plusligi. Nieomylny w tym spotkaniu okazał się Cezary Sapiński, który zdobył 19 punktów.

Środkowy, który dopiero w tym sezonie dołączył do zespołu z Olsztyna, od początku prezentował się dobrze. Wprawdzie pierwszego seta olsztynianie przegrali, ale później było już tylko lepiej. Finalnie goście pokonali zawiercian 3:1.

Sapiński zdobył 16 punktów w ataku, notując 100% skuteczności. Do tego dołożył dwie punktowe zagrywki oraz jeden blok. W tej sytuacji nie mogło być inaczej - nagroda dla najlepszego zawodnika meczu została przyznana właśnie jemu.