Hit Serie A dla Juventusu! Grali Polacy

Serie A: AC Milan - Juventus. Wynik meczu. Kto wygrał?

AC Milan przegrał z Juventusem 0:1 w meczu 9. kolejki Serie A. Zwycięskiego gola strzelił w drugiej połowie Manuel Locatelli.

W niedzielnym hicie Serie A od pierwszej minuty mogliśmy obserwować dwóch reprezentantów Polski: Wojciecha Szczęsnego oraz Arkadiusza Milika. Więcej dobrego można było powiedzieć o tym pierwszym, który m.in. obronił groźny strzał Oliviera Giroud.

Milik zagrał w linii ataku razem z Moise Keanem i to ten drugi piłkarz zrobił dla Juventusu więcej w pierwszej części gry. To po jego akcji czerwoną kartkę zobaczył Malick Thiaw.

Juventus miał jednak problem ze stworzeniem sytuacji pod bramką Antonio Mirante. Niemoc strzelecką udało się przełamać dopiero w 63. minucie. Wtedy na uderzenie z dystansu zdecydował się były piłkarz Milanu Manuel Locatelli, a piłka odbiła się po drodze od Rade Krunica i zaskoczyła golkipera gospodarzy.

Takim wynikiem zakończył się ten mecz. Dzięki temu Juventus awansował na trzecie miejsce w tabeli i do pierwszego Interu traci tylko dwa punkty. AC Milan jest na trzeciej pozycji.

AC Milan - Juventus 0:1 (0:0)

Bramka: Locatelli 63.

AC Milan: Mirante - Calabria (79 Kjaer), Thiaw, Tomori, Florenzi - Musah, Adli (60 Krunic), Reijnders (79 Romero) - Pulisic (43 Kalulu), Giroud, Leao (60 Jovic).

Juventus: Szczęsny - Gatti (78 Huijsen), Bremer, Rugani - Weah (84 Miretti), McKennie, Locatelli, Rabiot, Kostic (56 Cambiaso) - Milik (78 Chiesa), Kean (56 Vlahovic).

Żółte kartki: Reijnders - Weah, McKennie, Gatti, Locatelli.

Czerwona kartka: Thiaw.