3:0! Drugie zwycięstwo siatkarzy Projektu Warszawa

Projekt Warszawa wygrał dwa pierwsze mecze nowego sezonu PlusLigi.

Projekt Warszawa pokonał GKS Katowice 3:0 w spotkaniu 2. kolejki PlusLigi. Najwięcej emocji dostarczył trzeci set, zakończony rywalizacją na przewagi. Siatkarze ze stolicy odnieśli drugie zwycięstwo, a dla drużyny z Katowic to druga porażka w nowym sezonie.

W premierowej odsłonie, po wyrównanym początku (7:7), inicjatywę przejęli siatkarze Projektu. Asem popisał się Bartłomiej Bołądź (11:8), ale drużyna z Katowic jeszcze próbowała dotrzymać kroku rywalom (14:13). Później wynik zaczął się rozjeżdżać, bo gospodarze lepiej przyjmowali, byli skuteczniejsi w ataku, dokładali też punkty zagrywką (18:14). W końcówce kontrolowali sytuację, a w ostatniej akcji seta Bołądź przedarł się przez blok gości (25:18).

Druga partia była bardziej wyrównana od pierwszej. Wynik długo oscylował wokół remisu, ale od stanu 17:17 kluczowe akcje wygrywali siatkarze Projektu. Skuteczny kontratak, dwa bloki i gospodarze mieli trzy oczka przewagi (21:18). Utrzymali ją w końcówce, a wynik na 25:22 ustalił skutecznym atakiem Artur Szalpuk.

Set numer trzy to mocne otwarcie gospodarzy (5:1). Siatkarze trenera Grzegorza Słabego musieli gonić wynik. Złapali kontakt z przeciwnikami (14:13), mieli go jeszcze w końcówce, która po raz pierwszy w tym meczu przyniosła większe emocje. Bołądź wywalczył piłkę meczową (24:22), ale po chwili przestrzelił zagrywkę. Damian Domagała zaskoczył rywali z pola serwisowego i rozpoczęła się gra na przewagi. W niej atak Szalpuka i błąd katowiczan rozstrzygnęły rywalizację na korzyść gospodarzy (26:24).

Skrót meczu Projekt - GKS:

Najwięcej punktów: Artur Szalpuk (17), Bartłomiej Bołądź (17) – Projekt; Damian Domagała – GKS. MVP: Bartłomiej Bołądź (14/26 = 54% skuteczności w ataku + 2 asy + 1 blok).

Projekt Warszawa – GKS Katowice 3:0 (25:18, 25:22, 26:24)

Projekt: Artur Szalpuk, Andrzej Wrona, Bartłomiej Bołądź, Kevin Tillie, Yurii Semeniuk, Jan Firlej – Damian Wojtaszek (libero) oraz Jakub Kowalczyk. Trener: Piotr Graban.
GKS: Jakub Szymański, Bartłomiej Krulicki, Damian Domagała, Lukas Vasina, Łukasz Usowicz, Łukasz Kozub – Bartosz Mariański (libero) oraz Marcin Waliński, Jakub Jarosz, Sebastian Adamczyk. Trener: Grzegorz Słaby.

Wyniki, terminarz i plan transmisji meczów 2. kolejki PlusLigi:

2023-10-24: PGE GiEK Skra Bełchatów – KGHM Cuprum Lubin 3:2 (23:25, 25:27, 29:27, 25:16, 15:10)
2023-10-24: Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:27, 25:20, 25:17, 25:12)
2023-10-24: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PSG Stal Nysa 3:2 (23:25, 21:25, 25:21, 25:22, 24:22)
2023-10-25: Enea Czarni Radom – Trefl Gdańsk 1:3 (37:39, 22:25, 25:22, 20:25)
2023-10-25: Projekt Warszawa – GKS Katowice 3:0 (25:18, 25:22, 26:24)
2023-10-26: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Asseco Resovia Rzeszów (czwartek, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport)
2023-10-26: Bogdanka LUK Lublin – Barkom Każany Lwów (czwartek, godzina 18.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-11-09: Aluron CMC Warta Zawiercie – Exact Systems Hemarpol Częstochowa (czwartek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).