Zadecydowały rzuty karne! Lech Poznań odpadł z Ligi Młodzieżowej UEFA

Lech Poznań odpadł z Ligi Młodzieżowej UEFA

Zespół U19 Lecha Poznań przegrał po rzutach karnych z juniorską ekipą FC Nantes. Przez to drużyna ze stolicy Wielkopolski pożegnała się z Ligą Młodzieżową UEFA.

Pierwsze spotkanie tego dwumeczu odbyło się w środę 4 października. Wtedy piłkarze Lecha Poznań, którzy występowali w roli gospodarzy, zremisowali z francuskim zespołem 1:1. Na listę strzelców w Poznaniu wpisali się Norbert Pacławski oraz Sankoumba Toure.

Zawodnicy "Kolejorza" w pierwszej połowie meczu na Stade Marcel Saupin nieczęsto zapuszczali się pod pole karne przeciwników. Gospodarze stawiali warunki na boisku, ale nie byli w stanie otworzyć wyniku tego starcia. Przez to po zakończeniu pierwszej połowy tablica z wynikiem nadal pokazywała dwa zera.

W tym spotkaniu bardzo dobrze na boisku prezentował się Mateusz Pruchniewski. Młody golkiper kilka razy popisał się bardzo ważnymi interwencjami. Jego koledzy z ofensywy nie byli jednak tacy skuteczni. Piłkarze zespołu ze stolicy Wielkopolski mieli spory problem, by przebić się przez defensywę oponentów.

Po ponad 90 minutach gry żadna z ekip nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Przez to o wyniku musiał zadecydować konkurs rzutów karnych. Tom Mabon obronił strzał Bartosza Tomaszewskiego z jedenastu metrów. Później Bartłomiej Juszczyk posłał piłkę obok bramki. To przesądziło o odpadnięciu "Kolejorza" z Ligi Młodzieżowej UEFA.

FC Nantes - Lech Poznań 0:0 (4:2 po rzutach karnych)