1:4! Pogrom w meczu rywali Legii Warszawa

AZ Alkmaar przegrało na własnym stadionie z Aston Villą 1:4 w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji. Dzięki tej wygranej Anglicy mają na koncie sześć punktów.

Unai Emery postawił na mocny skład i już w pierwszej połowie jego drużyna pokazała swoją wyższość. Dzięki trafieniom Leona Baileya i Youriego Tielemansa uzyskała bezpieczną przewagę. Ta urosła również po przerwie. Do siatki trafili Ollie Watkins oraz John McGinn.

Holendrzy znaleźli się na deskach, ale zamierzali walczyć. Na 25 minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego gola strzelił Ibrahim Sadiq. Na więcej nie było ich jednak stać. Aston Villa wygrała 4:1 i ma na koncie sześć punktów. Holendrzy zgromadzili trzy oczka.

AZ - Aston Villa 1:4 (0:2)
Bramki:  Ibrahim Sadiq 65 - Leon Bailey 13, Youri Tielemans 23, Ollie Watkins 51, John McGinn 56