Emocji nie brakowało. Enea Stelmet Zastal Zielona Góra wygrał w Gliwicach

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra pokonała Tauron GTK Gliwice.

W meczu drużyn znajdujących się w dolnej części tabeli ORLEN Basket Ligi Enea Stelmet Zastal Zielona Góra wygrał na wyjeździe z Tauron GTK Gliwice 92:90.

Początek spotkania był bardzo ofensywny po obu stronach. Aktywny Darious Hall dawał przewagę przyjezdnym, ale później Kadre Gray i Josh Price zmieniali sytuację. Po chwili wejście Jamesa Washingtona dało więcej energii Enea Stelmetowi Zastalowi. Dzięki trafieniu Geoffreya Groselle’a miał nawet siedem punktów przewagi. Ostatecznie po 10 minutach było 25:30. W drugiej kwarcie zielonogórzanie dość szybko uciekali na 10 punktów po trójce Aleksandra Lewandowskiego. Straty starał się zmniejszać Terry Henderson, ale odpowiedzi Halla przychodziły błyskawicznie. Po chwili jednak trójka Graya dawała przewagę Tauron GTK. Ostatecznie dzięki zagraniom Halla i Wójcika po pierwszej połowie przyjezdni wygrywali 51:54.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Davida Dedka utrzymywał swoją przewagę - po akcjach Novaka Musicia wynosiła ona nawet siedem punktów. Terry Henderson swoimi kolejnymi rzutami sprawiał, że gliwiczanie nadal byli w grze. Po rzucie wolnym Josha Price’a przegrywali już tylko punktem. Po trójce Kamaki Hepy po 30 minutach było jednak 67:71. Bardzo aktywny Price dawał przewagę ekipie trenera Pawła Turkiewicza w kolejnej części gry. Jak się okazało - tylko na chwilę, ponieważ ważne rzuty trafiali James Washington i Darious Hall. Końcówka była emocjonująca, ponieważ gliwiczanie ciągle byli blisko. Ostatecznie jednak Enea Stelmet Zastal wygrał 92:90.

Tauron GTK Gliwice - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 90:92 (25:30, 26:24, 16:17, 23:21)

Tauron GTK Gliwice: Joshua Price 22, Koby McEwen 19, Kadre Gray 18, Terry Henderson 17, Łukasz Frąckiewicz 10, Martins Laksa 2, Tomasz Śnieg 2, Maciej Bender 0, Tomasz Palmowski 0, Aleksander Busz 0

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra: Darious Hall 27, Jan Wójcik 10, Novak Music 9, Kamaka Hepa 9, Geoffrey Groselle 8, James Washington 8, Michał Kołodziej 8, Marcin Woroniecki 5, Paweł Kikowski 5, Aleksander Lewandowski 3