Maryna Gąsienica-Daniel 13. w slalomie gigancie, triumf Szwajcarki w Soelden

nauguracyjne zawody alpejskiego Pucharu Świata wygrała Szwajcarka Lara Gut-Behrami.

Maryna Gąsienica-Daniel zajeła 13. miejsce w slalomie gigancie w austriackim Soelden. Magdalena Łuczak była 30. Inauguracyjne zawody alpejskiego Pucharu Świata wygrała Szwajcarka Lara Gut-Behrami. Za nią uplasowały się Włoszka Federica Brignone i Słowaczka Petra Vlhova.

Gut-Behrami zajmowała czwarte miejsce na półmetku, ale po doskonałym drugim przejeździe pokonała wyprzedzające ją zawodniczki, uzyskując łączny czas 2.18,94. Szwajcarka odniosła 37. zwycięstwo w Pucharze Świata. Prowadząca po pierwym przejeździe Brignone straciła do niej 0,02 s, a trzecia Vlhova była wolniejsza o 0,14.

"Wygrać tutaj to niesamowite uczucie. Czuję wielką satysfakcję, że udało mi się zwyciężyć trzeci raz w Soelden. Nie było łatwo. Popełniłam wiele błędów, ale nie poddałam się. Byłam zbyt nerwowa w pierwszym przejeździe, ale w drugim wszystko się dobrze ułożyło" - skomentowała Gut-Behrami.

Tuż za podium uplasowała się Szwedka Sara Hector. Piąta była Włoszka Marta Bassino, a na szóstym miejscu rywalizację ukończyła Amerykanka Mikaela Shiffrin - zdobywczyni Kryształowej Kuli w poprzednim sezonie.

Gąsienica-Daniel po drugim przejeździe awansowała z 16. na 13. pozycję, natomiast Łuczak spadła z 24. na 30. miejsce.

W niedzielę w Soelden mężczyźni będą rywalizować w slalomie gigancie.