PlusLiga wróciła do Wielunia po 12 latach! Zdecydowane zwycięstwo siatkarzy Trefla

Siatkarze Trefla wygrali w Wieluniu.

W spotkaniu 3. kolejki PlusLigi drużyna Barkom Każany Lwów przegrała z Treflem Gdańsk 0:3. Mecz rozegrano w Wieluniu i był to powrót PlusLigi do tego miasta po dwunastu latach.

Premierowa odsłona toczyła się przy przewadze skuteczniejszej w ataku drużyny Trefla. Gdańszczanie odskoczyli na kilka oczek w środkowej części seta (9:13) i utrzymywali przewagę do końca. W ostatniej akcji tej części meczu skutecznie zaatakował Kewin Sasak (22:25).

Drużyna ze Lwowa udanie rozpoczęła drugiego seta (7:2), ale goście błyskawicznie odrobili straty (9:9). Obie ekipy toczyły wyrównaną walkę, choć Trefl nie był już tak skuteczny w ofensywie, jak w poprzedniej partii. W końcówce przewagę uzyskała drużyna z Gdańska (19:22). Trefl wygrał też kluczowe akcje, a ostatni punkt znów wywalczył Sasak (22:25).

W trzecim secie znów dobre otwarcie zanotowali siatkarze Barkomu (9:6), którzy tym razem dłużej utrzymali przewagę. Gdy skutecznie zaatakował Luciano Palonsky, prowadzili już 16:11. Gdańszczanie zabrali się jednak za odrabianie strat. Najpierw zmniejszyli różnicę, a później poszła seria od stanu 18:16 do 18:21, przy zagrywkach Jana Martineza. Bohaterem ostatnich akcji był Karol Urbanowicz, który zamknął mecz dwoma asami serwisowymi (20:25).

Skrót meczu Barkom-Każany – Trefl:

Najwięcej punktów: Wasyl Tupczi (12), Luciano Palonsky (11), Ilia Kowalow (11) – Barkom-Każany; Mikołaj Sawicki (23), Kewin Sasak (16) – Trefl. Goście skuteczniejsi w ataku i lepiej punktowali zagrywką (4–9). MVP: Mikołaj Sawicki (19/24 = 79% skuteczności w ataku + 2 asy + 2 bloki).

Barkom-Każany Lwów swoje spotkania w roli gospodarza rozgrywa w hali WOSiR w Wieluniu. To powrót PlusLigi do tego miasta. Poprzedni mecz tych rozgrywek odbył się tu w maju 2011 roku (Siatkarz Wieluń – Fart Kielce 2:3).

Barkom-Każany Lwów – Trefl Gdańsk 0:3 (22:25, 22:25, 20:25)

Barkom-Każany: Moussé Gueye, Deniss Petrovs, Luciano Palonsky, Vladyslav Shchurov, Vasyl Tupchii, Ilia Kovalov – Dmytro Kanaiev (libero) oraz Vitalii Kucher, Oleksii Holoven, Kristers Dardzans. Trener: Ugis Krastins.
Trefl: Jan Franchi Martínez, Karol Urbanowicz, Kewin Sasak, Mikołaj Sawicki, Patryk Niemiec, Kamil Droszyński – Voitto Köykkä (libero) oraz Janusz Gałązka, Jakub Czerwiński, Jordan Zaleszczyk, Piotr Orczyk. Trener: Igor Juricić.

Wyniki, terminarz i plan transmisji meczów 3. kolejki PlusLigi:

2023-10-27: PSG Stal Nysa – PGE GiEK Skra Bełchatów 2:3 (22:25, 25:21, 25:18, 21:25, 14:16)
2023-10-28: Indykpol AZS Olsztyn – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 21:25, 24:26)
2023-10-28: Enea Czarni Radom – Projekt Warszawa 0:3 (19:25, 21:25, 21:25)
2023-10-28: Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Jastrzębski Węgiel 0:3 (15:25, 20:25, 21:25)
2023-10-29: Asseco Resovia Rzeszów – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:2 (19:25, 19:25, 34:32, 25:18, 15:10)
2023-10-29: Barkom Każany Lwów – Trefl Gdańsk 0:3 (22:25, 22:25, 20:25)
2023-10-29: KGHM Cuprum Lubin – Bogdanka LUK Lublin (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-10-30: GKS Katowice – MKS Ślepsk Malow Suwałki (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).