Hiszpan górą w Tajlandii. Topnieje przewaga lidera

Moto

Hiszpan Jorge Martin (Ducati) wygrał w niedzielę w Buriram wyścig o GP Tajlandii w motocyklowej klasie MotoGP. Zmniejszył dzięki temu stratę do lidera klasyfikacji generalnej Włocha Francesco Bagnai (Ducati) do 13 punktów.

Martin ukończył wyścig przed Bradem Binderem z RPA (KTM) i Bagnaią po zaciętej walce o trzy pierwsze miejsca, podczas której przez ostatnie dwa okrążenia zawodnicy nieustannie zamieniali się pozycjami. Ponieważ jednak na ostatnim okrążeniu Binder wyjechał poza tor, to sędziowie przesunęli go na trzecie miejsce.

- Jestem bardzo szczęśliwy, to uczucie jest niesamowite. Dzisiaj nie miałem lepszego tempa od nich, więc musiałem dać z siebie więcej niż 100 procent. Tempo było świetne, zarządzanie oponami świetne. Trudne momenty są ciężkie, ale czynią cię silniejszym – powiedział Martin po wyścigu.

W klasie Moto2 zwyciężył Hiszpan Fermin Aldeguer (GT Trevisan SpeedUp). Z kolei w klasie Moto3 najszybszy był Kolumbijczyk David Alonso (GASGAS Aspar Team), a lider klasyfikacji MŚ Hiszpan Jaume Masia (Honda) był czwarty.

Do zakończenia sezonu pozostały trzy wyścigi. Kolejne odbędą się za dwa tygodnie w Malezji.