Asseco Resovia uciekła spod topora! Rywale mieli piłki meczowe w górze

Mecz Asseco Resovia - Aluron CMC Warta Zawiercie rozstrzygnął tie-break.

Asseco Resovia wygrała z Aluron CMC Wartą Zawiercie 3:2 w meczu 3. kolejki PlusLigi. Gospodarze wyraźnie przegrali dwa pierwsze sety, a w trzecim Jurajscy Rycerze mieli piłki meczowe. Rzeszowianie wygrali zaciętą partię 34:32 i byli górą również w kolejnych setach. Dla Asseco Resovii to drugie zwycięstwo, ekipa z Zawiercia poniosła drugą porażkę w obecnym sezonie.

Na początku meczu punktową serią od stanu 3:2 do 3:8 popisali się zawiercianie. Gospodarze jednak błyskawicznie odrobili straty, wygrywając pięć akcji z rzędu (10:9). W międzyczasie boisko musiał opuścić zmagający się z urazem Bartosz Kwolek. Gra się wyrównała, ale w końcówce znów przewagę uzyskali goście. Kapitalnie zagrał Luke Perry, skutecznie prezentował się Karol Butryn, który od stanu 18:20 skończył cztery ataki, wśród nich ostatni w tym secie (19:25).

Jurajscy Rycerze przejęli inicjatywę również od początku drugiej odsłony. Samuel Cooper posłał dwa asy serwisowe i było 4:8. Później rzeszowianie przegrywali 7:12, zmniejszyli na moment straty (10:12), ale skutecznie grający zawiercianie szybko odbudowali przewagę. Punktową zagrywkę posłał Miguel Tavares (11:15) i od tego momentu goście kontrolowali sytuację na boisku. Portugalski rozgrywający jeszcze raz zaskoczył rywali zagrywką (18:24), a seta znów zamknął skutecznym atakiem Butryn (19:25).

Na początku trzeciego seta przewagę zaczęli budować zawiercianie; gdy kolejnym asem popisał się Tavares, było 5:8. Siatkarze Asseco Resovii zerwali się do walki i odrobili straty (12:12). Goście odzyskali przewagę (16:19), tym razem jednak gospodarze do samego końca byli grze o wygraną. Znów wyrównali, gdy skutecznie zaatakował Yacine Louati (23:23). Po chwili odpowiedział Patryk Łaba i przyjezdni mieli piłkę meczową, ale błąd w kolejnej akcji rozpoczął rywalizację na przewagi. W niej siatkarze z Zawiercia mieli kilka szans na zakończenie spotkania, później piłki setowe miała Resovia... Ostatecznie niezwykle zaciętą rywalizację wygrali gospodarze, kończąc seta punktowym blokiem (34:32).

Wygrana w nerwowej końcówce wyraźnie uskrzydliła siatkarzy z Rzeszowa, którzy od początku kolejnej partii zaczęli dyktować warunki na parkiecie (10:6). Jakość gry przyjezdnych wyraźnie spadła i nie byli oni w stanie przeciwstawić się rozpędzonej Asseco Resovii, która powiększała przewagę (18:12). Gospodarze pewnie wygrali 25:18, a w ostatniej akcji skutecznie zaatakował Karol Kłos.

Spotkanie zakończyło się więc tie-breakiem. Udanie rozpoczęli go gospodarze (6:3). Przy zmianie stron rzeszowianie mieli trzy oczka zaliczki, po ataku Jakuba Kochanowskiego ze środka (8:5). Zawiercianie nie rezygnowali, asem popisał się Cooper (9:7), ale Asseco Resovia nie dała już sobie odebrać zwycięstwa. Punktowa zagrywka Kochanowskiego pozwoliła im odskoczyć na cztery oczka (12:8), Kłos wywalczył piłkę meczową (14:9), a Klemen Cebulj zakończył rywalizację skutecznym atakiem (15:10).

Skrót meczu Asseco Resovia - Aluron CMC Warta:

Najwięcej punktów: Torey DeFalco (23), Klemen Cebulj (13), Karol Kłos (11), Jakub Kochanowski (10) – Resovia; Karol Butryn (29), Samuel Cooper (16), Patryk Łaba (12) – Aluron. MVP: Fabian Drzyzga.

Asseco Resovia – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:2 (19:25, 19:25, 34:32, 25:18, 15:10)

Resovia: Torey DeFalco, Jakub Kochanowski, Jakub Bucki, Klemen Cebulj, Karol Kłos, Fabian Drzyzga – Paweł Zatorski (libero) oraz Yacine Louati, Adrian Staszewski, Jonas Kvalen, Krzysztof Rejno. Trener: Giampaolo Medei.
Warta: Michał Szalacha, Karol Butryn, Patryk Łaba, Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares Rodrigues, Bartosz Kwolek – Luke Perry (libero) oraz Samuel Cooper, Daniel Gąsior. Trener: Michał Winiarski.

Wyniki, terminarz i plan transmisji meczów 3. kolejki PlusLigi:

2023-10-27: PSG Stal Nysa – PGE GiEK Skra Bełchatów 2:3 (22:25, 25:21, 25:18, 21:25, 14:16)
2023-10-28: Indykpol AZS Olsztyn – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 21:25, 24:26)
2023-10-28: Enea Czarni Radom – Projekt Warszawa 0:3 (19:25, 21:25, 21:25)
2023-10-28: Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Jastrzębski Węgiel 0:3 (15:25, 20:25, 21:25)
2023-10-29: Asseco Resovia Rzeszów – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:2 (19:25, 19:25, 34:32, 25:18, 15:10)
2023-10-29: Barkom Każany Lwów – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-10-29: KGHM Cuprum Lubin – Bogdanka LUK Lublin (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-10-30: GKS Katowice – MKS Ślepsk Malow Suwałki (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).