Trzy zacięte sety! Drużyna Leona i Semeniuka wygrała na trudnym terenie

Drużyna Wilfredo Leona i Kamila Semeniuka odniosła drugie zwycięstwo w obecnym sezonie.

Drużyna Mint Vero Volley Monza przegrała z Sir Susa Vim Perugia 0:3 w meczu 2. kolejki włoskiej Serie A1. W zespole z Perugii zagrali dwaj reprezentanci Polski – Wilfredo Leon oraz Kamil Semeniuk.

W 1. kolejce siatkarze Perugii pewnie wygrali z drużyną beniaminka – Farmitalia Catania 3:0. Drugi mecz, w którym rywalem było Vero Volley Monza, był dla drużyny Wilfredo Leona i Kamila Semeniuka trudniejszą przeprawą.

W premierowej partii oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip i rywalizację rozstrzygnęły dwie akcje od stanu 23:23. Najpierw skutecznie zaatakował Wilfredo Leon, a po chwili punktowy blok ustalił wynik na 23:25. Druga odsłona toczyła się przy przewadze gospodarzy (10:6, 17:13). W końcówce siatkarze Perugii odrobili jednak straty (21:21) i seta zakończyła długa rywalizacja na przewagi, którą rozstrzygnął punktowy blok gości (30:32). W trzecim secie przewagę miała Perugia, gospodarze odrobili straty (15:15), końcówka potoczyła się jednak po myśli przyjezdnych, którzy zamknęli mecz punktowym blokiem (22:25).

Jak zagrali reprezentanci Polski? Kamil Semeniuk został uznany najlepszym zawodnikiem (MVP) meczu; zdobył 14 punktów (13 w ataku + 1 as serwisowy). Wilfredo Leon wystąpił tylko w dwóch pierwszych setach i wywalczył 9 oczek (8 atak + 1 blok).

Vero Volley Monza – Sir Susa Vim Perugia 0:3 (23:25, 30:32, 22:25)