Jednostronne starcie w drugim półfinale siatkarskiego Superpucharu Włoch

Nie było większych emocji w drugim meczu 1/2 finału Superpucharu Włoch siatkarzy. Ekipa Cucine Lube Civitanova niezwykle pewnie pokonała zespół Gas Sales Bluenergy Piacenza 3:0 (25:22, 25:16, 25:18) i awansowała do wielkiego finału, gdzie czeka już Sir Susa Vim Perugia.

Pierwsza część inauguracyjnego seta obfitowała w długie i interesujące akcje. Dopiero pod koniec odsłony pojawiło się więcej błędów własnych po obydwu stronach, a poziom delikatnie spadł. W decydującą część partii obie ekipy wchodziły z takim samym dorobkiem punktowym, był remis 20:20. Więcej zimnej krwi w najważniejszych momentach zachowali jednak siatkarze Lube. Ostatni punkt zdobyli za sprawą Antoine'a Brizarda, który popełnił błąd gry w przestrzeni przeciwnika (25:22). Bardzo słabo zaprezentował się w tym secie atak Piacenzy. Leal zdobył zaledwie jeden punkt, a Yuri Romano dwa.

Jeżeli sympatycy klubu z regionu Emilia-Romania liczyli, że ich ulubieńcy przebudzą się w secie numer dwa, musieli przełknąć naprawdę gorzką pigułkę. Piacenza zagrała jeszcze gorzej, niż chwilę wcześniej i już w połowie seta dała swoim rywalom odskoczyć na bezpieczne sześć punktów (14:8). Wtedy to właśnie skutecznym wykończeniem akcji popisał się Bułgar Aleksandar Nikolov. Ekipa Lube nie dała sobie wydrzeć pokaźnego prowadzenia i pewnie wygrała drugą partię 25:16. Seta zakończył blok Adisa Lagumdziji na Lealu.

Tak jak nie było odrodzenia drużyny prowadzonej przez trenera Anastasiego w drugiej odsłonie meczu, tak nie było jej również w trzeciej. Piacenza potrafiła dotrzymać kroku Lube jedynie do stanu 11:11. Potem podopieczni Gianlorenzo Blenginiego wrzucili wyższy bieg, stopniowo powiększając swoje prowadzenie (13:11; 16:12; 20:15). Tak samo jak w pierwszym półfinale mecz zakończył się po błędzie własnym. Fabrizio Gironi przekroczył linię trzeciego metra i w obozie Lube mógł nastąpić wybuch radości (25:18).

Gas Sales Bluenergy Piacenza - Cucine Lube Civitanova 0:3 (22:25, 16:25, 18:25)