WTA Finals: Świątek - Gauff. Relacja i wynik na żywo

To był udany, choć niełatwy początek turnieju WTA Finals w Cancun. Iga Świątek w pierwszym meczu grupowym pokonała w dwóch setach Marketę Vondrousovą. W środę Polkę czeka kolejne wyzwanie - pojedynek z Amerykanką Coco Gauff. Relacja i wynik na żywo z meczu Iga Świątek - Coco Gauff na Polsatsport.pl.

Początek meczu Igi Świątek z Marketą Vondrousovą nie był najlepszy w wykonaniu wiceliderki rankingu. Polka długo nie mogła znaleźć odpowiedniego rytmu i Czeszka szybko objęła wysokie prowadzenie. Ostatecznie Polka przetrwała pierwszą część pojedynku. Z każdą kolejną piłką odzyskiwała pewność siebie i finalnie zwyciężyła pierwszy mecz grupowy.

W grupie Polki znalazły się zwyciężczynie trzech z czterech turniejów wielkoszlemowych. Triumfatorkę Wimbledonu - Vondrousovą, Polka już pokonała. W środę mistrzyni Rolanda Garrosa czeka trudna przeprawa z mistrzynią US Open - Coco Gauff. Jeszcze do niedawna mecze z Amerykanką były dla naszej zawodniczki "spacerkami". Serię siedmiu porażek z rzędu 19-latka przerwała zwycięstwem nad Polką w półfinale turnieju w Cincinnati. Wiceliderka rankingu zrewanżowała się rywalce na kortach w Pekinie.

Gauff tak jak Świątek rozgrywki w grupie B rozpoczęła od pewnego zwycięstwa nad Ons Jabeur. Zwyciężczyni środowego meczu może więc zapewnić sobie szansę na półfinał turnieju w Cancun i teoretyczne rozstawienie w pucharowej fazie zmagań.

Relacja i wynik na żywo z meczu Iga Świątek - Coco Gauff na Polsatsport.pl. Początek około godziny 23:00.