Porażka siatkarzy Skry we własnej hali! Zagrywka kluczem do sukcesu gości

Trenerzy Massimo Botti z Bogdanki LUK Lublin i Andrea Gardini z PGE GiEK Skry Bełchatów podczas meczu PlusLigi.

PGE GiEK Skra Bełchatów przegrała z Bogdanką LUK Lublin 1:3 na inaugurację 4. kolejki PlusLigi. Bełchatowscy siatkarze ponieśli drugą porażkę w tym sezonie, a goście odnieśli trzecie zwycięstwo. Kluczem do sukcesu lublinian była bardzo dobra dyspozycja w polu serwisowym, w czym brylował Alexandre Ferreira.

Na początku meczu serią dobrych zagrywek popisał się Alexandre Ferreira i gospodarze przegrywali 1:6. Dobra postawa gości w polu zagrywki wybiła bełchatowian z rytmu, co przełożyło się na wynik (4:10). W środkowej części seta kolejnego asa dołożył Ferreira (7:15). Przy stanie 9:17 po raz pierwszy w tym sezonie na boisku pojawił się Mateusz Mika. Nie odmieniło to jednak gry gospodarzy, bo ekipa z Lublina kontrolowała już sytuację. Grała skutecznie w ataku, a ostatni punkt zdobył Marcin Kania (16:25).

W drugim secie, po wyrównanym początku, na trzy oczka odskoczyli goście (9:12). Skra szybko zniwelowała różnicę, ale lublinianie znów uzyskali przewagę (15:18). Fragment dobrej gry Dawida Konarskiego pozwolił odrobić straty (18:18), końcówka należała jednak do przyjezdnych. Znów błysnął w polu serwisowym Ferreira (19:21), asa dołożył też Damian Schulz (20:24), a w ostatniej akcji skutecznie zaatakował Tobias Brand (22:25).

Początek trzeciej partii przyniósł wyrównaną grę obu ekip. W środkowej części seta, po błędach rywali, trzy oczka zaliczki uzyskali gospodarze (15:12). W kolejnych akcjach PGE GiEK Skra utrzymywała przewagę. Po zagrywce Bartłomieja Lipińskiego odskoczyli na cztery punkty (21:17), ale lublinianie szybko złapali kontakt (21:20), a później odrobili straty po ataku Branda (23:23). Set zakończył się rywalizacją na przewagi, którą rozstrzygnął atakiem ze środka Bartłomiej Lemański (26:24).

Drużyna z Lublina odzyskała inicjatywę na początku czwartej odsłony. Znów ważną rolę odegrały zagrywki Malinowskiego (1:2) i Ferreiry (2:4), a później przyjezdni odskoczyli na cztery oczka (4:8). Kluczem do powiększenia przewagi środkowej części seta również były punktowe serwisy Malinowskiego (8:12) i Ferreiry (10:16). Gospodarze nie byli w stanie odrobić strat. Piłkę meczową dla gości wywalczył skutecznym atakiem Ferreira, który po chwili posłał swojego siódmego asa w tym meczu (19:25).

Skrót meczu Skra - LUK:

Najwięcej punktów: Adrian Aciobanitei (14), Bartłomiej Lemański (13), Dawid Konarski (12), Bartłomiej Lipiński (10) – PGE GiEK Skra; Alexandre Ferreira (20), Tobias Brand (16), Mateusz Malinowski (14), Marcin Kania (14) – Bogdanka LUK. Goście skuteczniejsi w ataku (47%55%), lepiej punktowali blokiem (3–12) i zagrywką (6–12, 7 asów Ferreira). MVP: Jakub Nowosielski.

PGE GiEK Skra Bełchatów – Bogdanka LUK Lublin 1:3 (16:25, 22:25, 26:24, 19:25)

Skra: Adrian Aciobanitei, Mateusz Poręba, Dawid Konarski, Bartłomiej Lipiński, Bartłomiej Lemański, Grzegorz Łomacz – Benjamin Diez (libero) oraz Wiktor Nowak, Mateusz Mika, Przemysław Kupka, Jakub Rybicki, Mateusz Nowak. Trener: Andrea Gardini.
LUK: Jan Nowakowski, Mateusz Malinowski, Alexandre Ferreira, Marcin Kania, Jakub Nowosielski, Tobias Brand – Thales Hoss (libero) oraz Damian Schulz, Damian Hudzik, Maksym Kędzierski (libero). Trener: Massimo Botti.