Novak Djoković awansował do półfinału w Paryżu. Nie było łatwo

Novak Djoković

Novak Djokovic pokonał Duńczyka Holgera Rune 7:5, 6:7 (3-7), 6:4 w ćwierćfinale turnieju ATP Masters 1000 w hali Bercy w Paryżu. W półfinale rywalem serbskiego tenisisty będzie Rosjanin Andriej Rublow. Ich mecz rozpocznie się późnym wieczorem.

Końcówka pierwszego seta była bardzo emocjonująca. Początkowo tenisiści byli bezbłędni przy swoim podaniu. Rune został przełamany dopiero w ostatnim gemie, więc Djokovic zwyciężył 7:5.

W drugiej partii Duńczyk przełamał Serba, ale "Nole" chwilę później odpowiedział tym samym i było 2:2. Doszło do tie-breaka, w którym Rune zwyciężył 7-3. W trzecim secie 20-latek musiał skoczystać z przerwy medycznej. Nie był w stanie odrobić strat po przełamaniu i uległ 4:6.

Mecz trwał dwie godziny i 49 minut. Był to czwarty pojedynek tych tenisistów. Obecny bilans ich starć jest remisowy.

W piątek z turniejem w Paryżu pożegnał się Hubert Hurkacz, który przegrał z Bułgarem Grigorem Dimitrowem 1:6, 6:4, 4:6. To była czwarta porażka Polaka z Bułgarem w historii ich rywalizacji. Wrocławianin jeszcze ani razu nie wygrał z tym rywalem. Oznacza to, że Hurkacz praktycznie stracił szansę na grę w turnieju ATP Finals w Turynie, w którym wystąpi ośmiu najlepszych tenisistów sezonu. 26-latek na razie w tym zestawieniu zajmuje dziewiąte miejsce i nie może już wyprzedzić ósmego Rune.

W pierwszym półfinale halowego turnieju na kortach twardych w Paryżu Dimitrow zmierzy się z Grekiem Stefanosem Tsitsipasem, który w ćwierćfinale pokonał Rosjanina Karena Chaczanowa 6:3, 6:4.