Aryna Sabalenka w półfinale WTA Finals!

Aryna Sabalenka zagra w półfinale WTA Finals! Białorusinka pokonała w trzech setach Jeleną Rybakinę (6:2, 3:6, 6:3) i tym samym zajęła drugie miejsce w swojej grupie. Już wcześniej awans do półfinału z grupy Bacalar wywalczyła Amerykanka Jessica Pegula, która wygrała wszystkie trzy mecze.

Mecz rozpoczął się w nocy z czwartku na piątek, lecz nie został dokończony ze względu na warunki pogodowe. Deszcz uniemożliwił kontynuowanie gry przy stanie 1:0 w setach dla Sabalenki oraz 5:3 w drugiej partii dla Rybakiny.

Spotkanie wznowiono kilkanaście godzin później. Reprezentantka Kazachstanu nie miała większych problemów z utrzymaniem serwisu i bardzo szybko wyrównała stan rywalizacji.

Trzeci set rozpoczął się od gema, który trwał... 17 minut. Padł on łupem Sabalenki. Kolejne, oprócz ostatniego nie trwały już tak długo, ale również miały swoje dramaturgię. Ten ostatni również miał swoje wzloty i upadki, ale ostatecznie wygrała go liderka światowego rankingu, która triumfowała 6:3 w ostatniej partii.

Tym samym to Sabalenka wywalczyła awans do półfinału WTA Finals.

Zmagania na kortach twardych w Cancun toczą się o cenne rankingowe punkty, ale i spore premie finansowe. W puli nagród jest 9 milionów dolarów. Finał odbędzie się 5 listopada.

Aryna Sabalenka - Jelena Rybakina 2:1 (6:2, 3:6, 6:3)