WTA Finals: Iga Świątek - Ons Jabeur. Kiedy? O której godzinie?

WTA Finals: Iga Świątek - Ons Jabeur. Kiedy jest mecz? O której godzinie?

Iga Świątek - Ons Jabeur to ostatni mecz grupy Chetumal podczas WTA Finals. Polska tenisistka potrzebuje zaledwie dwóch gemów do awansu do półfinału. Kiedy jest mecz Świątek - Jabeur? O której godzinie mecz Świątek - Jabeur?

Polska zawodniczka jak na razie idzie jak burza. Oba mecze wygrała w dwóch setach, a w pokonanym polu pozostawiła Marketę Vondrousovą oraz Coco Gauff. Teraz zmierzy się z Jabeur.

Tunezyjka zaczęłą od porażki z Gauff, a następnie ograła Vondrousovą. Tym samym zachowała szansę na awans do półfinału. By tak się stało, musi pokonać Świątek i liczyć na korzystne rozstrzygnięcie drugiego spotkania.

Z kolei sytuacja polskiej tenisistki jest znacznie lepsza. Choć nie ma jeszcze awansu, to uzyska go po wygraniu dwóch gemów. Pierwsze miejsce w grupie zapewni jej zwycięstwo nad Tunezyjką lub wywalczenie jednego seta, podczas gdy Gauff ogra Vondrousovą. W grę wchodzi też zwycięstwo grupy po korzystnym bilansie gemów.

Mecz Świątek - Jabeur odbędzie się w piątek 3 listopada. Rozpoczęcie meczu około godziny 23:00.

Zmagania na kortach twardych w Cancun toczą się o cenne rankingowe punkty, ale i spore premie finansowe. W puli nagród jest 9 milionów dolarów. Finał odbędzie się 5 listopada.