Pasjonująca końcówka w Ostrowie Wielkopolskim. Ostatecznie lepsi sopocianie

Jarosław Zyskowski

Trefl Sopot po pełnej emocji końcówce pokonał na wyjeździe Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski w sobotnim spotkaniu ORLEN Basket Ligi. Przyjezdni zwyciężyli 71:70.

Sopocianie lepiej weszli w mecz, mogąc liczyć na kolejne trafienia Jarosława Zyskowskiego. Ostrowianie ciągle byli bardzo blisko, a do remisu doprowadził Damian Kulig. Później przewagę gospodarzom dawał nawet David Brembly. Auston Barnes zaskakiwał jednak rzutami z dystansu, a dzięki trafieniu Szymona Tomczaka po 10 minutach było 19:25.

W drugiej kwarcie Trefl utrzymywał przewagę, co było możliwe dzięki zagraniom Barnesa i Van Vlieta. Po kontrze wykończonej przez Jakub Musiała różnica wynosiła już 11 punktów. Straty starali się zmniejszać chociażby Brembly i Kulig, ale aktywni byli też Witliński i Zyskowski. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 32:43.

W trzeciej kwarcie w zespole trenera Andrzeja Urbana ponownie bardzo aktywny był Kulig, ale jego akcje nie wystarczały do efektywnego odrabiania strat. W ważnych momentach reagowali rzutami z dystansu chociażby Jarosław Zyskowski i Auston Barnes. Przyjezdni cały czas kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Po 30 minutach było 51:60. W kolejnej części spotkania zespół trenera Andrzeja Urbana nie zamierzał się poddawać. Po kolejnych trafieniach Ojarsa Silinsa i Nemanji Djurisicia gospodarze zbliżyli się na trzy punkty. To nie był koniec! Na 30 sekund przed końcem do remisu doprowadził zawodnik z Czarnogóry. Następnie skutecznymi akcjami wymienili się Zyskowski oraz Kulig.

Faulowany Varadi wykorzystał jeden rzut wolny, drugi specjalnie przestrzelił, a ostrowianie mieli tylko dwie sekundy na reakcję. Rzut Djurisicia przez całe boisko nie trafił do kosza, a to oznaczało zwycięstwo Trefla 71:70.

Najlepszym strzelcem gości był Jarosław Zyskowski z 16 punktami i 5 zbiórkami. Damian Kulig zdobył dla gospodarzy 21 punktów i 7 zbiórek.

Arged BM Stal Ostrów Wlkp. - Trefl Sopot 70:71 (19:25, 13:18, 19:17, 19:11).

Arged BM Stal Ostrów Wlkp.: Damian Kulig 21, Nemanja Djurisic 12, Aigars Skele 10, David Brembly 8, Ojars Silins 7, Rodney Chatman 5, Arunas Mikalauskas 4, Aleksander Załucki 3, Wiktor Sewioł 0, Krzysztof Sulima 0.

Trefl Sopot: Jarosław Zyskowski 16, Auston Barnes 15, Andy Van Vliet 11, Mikołaj Witliński 7, Paul Scruggs 6, Aaron Best 4, Benedek Varadi 4, Jakub Musiał 4, Szymon Tomczak 4.