Znów przegrali po zaciętym tie-breaku! Siatkarze PSG Stali Nysa nadal bez zwycięstwa

Siatkarze Stali po raz trzeci w tym sezonie przegrali po zaciętym tie-breaku.

W meczu 4. kolejki PlusLigi PSG Stal Nysa przegrała z Indykpolem AZS Olsztyn 2:3. Drużyna z Nysy rozegrała już trzeci tie-break w tym sezonie, trzeci rozstrzygnięty rywalizacją na przewagi, ale nadal nie odniosła zwycięstwa. Dla olsztynian to druga wygrana w obecnym sezonie.

Spotkanie otworzył asem serwisowym Kamil Szymendera, ale w premierowej partii zagrywka była mocną bronią gospodarzy. Po wyrównanym początku (7:7), seria dobrych serwisów Michała Gierżota pozwoliła gospodarzom zbudować przewagę (13:7). Gospodarze grali skutecznie, popełniali mało błędów i dokładali kolejne asy (19:13 Remigiusz Kapica i 22:16 Jakub Abramowicz). W ostatniej akcji seta nysanie zablokowali atak rywali (25:16).

Druga odsłona była zdecydowanie bardziej wyrównana. Co prawda gospodarze znów popisali się serią od stanu 12:12 do 16:12, gdy w polu serwisowym błysnął Kapica. Olsztynianie tym razem jednak nie dali uciec rywalom, a po asie Moritza Karlitzka odrobili straty (20:20). Seta rozstrzygnęły dwie akcje od stanu 23:23, w obu błędy popełnili siatkarze Stali (23:25).

Set numer trzy to dobre otwarcie ekipy z Nysy (5:1), ale przyjezdni błyskawicznie zniwelowali tę różnicę (6:6). Wyrównana rywalizacja nie trwała jednak długo, bo skuteczniejsi w ataku gospodarze w środkowej części seta szybko odjechali rywalom (18:11) i w końcówce kontrolowali sytuację. Kapica skutecznym atakiem ustalił wynik na 25:18.

Czwarta partia to skuteczniejsza gra olsztynian, którzy po serii wygranych akcji odskoczyli na cztery oczka (9:13), a później jeszcze powiększyli zaliczkę (10:15). Dobrze grali zmiennicy – Manuel Armoa i Karol Jankiewicz. Gospodarze próbowali gonić, ale Indykpol AZS nie dał sobie odebrać wygranej w tym secie. Dobrze dysponowany w polu serwisowym Karlitzek zaskoczył rywali mocną zagrywką (16:23), a seta zakończył efektownym uderzeniem ze środka Szymon Jakubiszak (17:25).

Na początku tie-breaka Karlitzek nadal imponował w polu serwisowym – posłał trzy asy i było 1:4. Po ataku Alana Souzy goście mieli dwa oczka zaliczki przy zmianie stron (6:8). Stal złapała kontakt, ale dwa skuteczne ataki Karlitzka pozwoliły odbudować przewagę. W końcówce nie brakowało emocji. Punktowy blok dał ekipie Indykpolu AZS piłkę meczową (12:14), ale Zouheir El Graoui skutecznym atakiem rozpoczął grę na przewagi. Wojnę nerwów wygrali jednak olsztynianie – skuteczny atak Alana i blok dały im decydujące punkty (15:17).

Skrót meczu PSG Stal - Indykpol AZS:

Najwięcej punktów: Remigiusz Kapica (28), Zouheir El Graoui (19) – PSG Stal; Alan Souza (26), Moritz Karlitzek (19), Cezary Sapiński (11) – Indykpol AZS. MVP: Moritz Karlitzek (11/24 = 46% skuteczności w ataku + 8 asów serwisowych!).

Siatkarze PSG Stali Nysa nie mają na początku sezonu szczęścia do tie-breaków. Po raz trzeci z rzędu przegrali rywalizację na przewagi w zaciętej piątej partii – z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (22:24), PGE GiEK Skrą Bełchatów (14:16), a teraz z Indykpolem AZS Olsztyn (15:17).

PSG Stal Nysa – Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:16, 23:25, 25:18, 17:25, 15:17)

Stal: Michał Gierżot, Jakub Abramowicz, Tsimafei Zhukouski, Zouheir El Graoui, Nicolas Zerba, Remigiusz Kapica – Kamil Szymura (libero) oraz Kamil Kosiba, Jakub Ciunajtis (libero), Patryk Szczurek, Wojciech Włodarczyk. Trener: Daniel Pliński.
AZS: Kamil Szymendera, Cezary Sapiński, Alan Souza, Moritz Karlitzek, Szymon Jakubiszak, Joshua Tuaniga – Kuba Hawryluk (libero) oraz Jakub Majchrzak, Manuel Armoa, Karol Jankiewicz. Trener: Javier Weber.

Wyniki, terminarz i plan transmisji meczów 4. kolejki PlusLigi:

2023-11-02: PGE GiEK Skra Bełchatów – Bogdanka LUK Lublin 1:3 (16:25, 22:25, 26:24, 19:25)
2023-11-04: PSG Stal Nysa – Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:16, 23:25, 25:18, 17:25, 15:17).
2023-11-04: Trefl Gdańsk – KGHM Cuprum Lubin (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-11-04: Projekt Warszawa – Barkom Każany Lwów (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-11-05: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Enea Czarni Radom (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2023-11-05: Aluron CMC Warta Zawiercie – GKS Katowice (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-11-06: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Exact Systems Hemarpol Częstochowa (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-11-08: Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów (środa, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).