Trefl na fali! Czwarte zwycięstwo siatkarzy z Gdańska

Siatkarze Trefla Gdańsk wygrali z KGHM Cuprum Lubin.

Trefl Gdańsk pokonał KGHM Cuprum Lubin 3:0 w meczu 4. kolejki PlusLigi. Siatkarze z Gdańska po raz pierwszy w obecnym sezonie zagrali we własnej hali. Odnieśli czwarte zwycięstwo w rozgrywkach, w dotychczasowych spotkaniach stracili zaledwie jednego seta.

Obie drużyny długo toczyły wyrównaną walkę w premierowej partii. W pewnym momencie goście uzyskali dwa oczka przewagi (16:18), ale trzy kolejne akcje padły łupem gdańszczan (19:18). Wyraźnie skuteczniejsi w ataku siatkarze Trefla końcówkę rozegrali po swojej myśli. Asa dołożył Jan Martinez (21:19), a w ostatniej akcji po mocnej zagrywce Karola Urbanowicza, lubinianie przebili piłkę w aut (25:20).

Drugi set był bardzo jednostronnym widowiskiem. Gdańszczanie uzyskali przewagę na początku (7:3), a w dalszej części seta nadawali ton wydarzeniom na boisku i nie dali dojść rywalom do głosu. Po skutecznym ataku Mikołaja Sawickiego różnica powiększyła się do dziesięciu oczek (19:9), a pod względem skuteczności w ataku obie ekipy dzieliła przepaść (64%–27%). Martinez ustalił wynik seta na 25:15.

Siatkarze Cuprum zdecydowanie lepiej prezentowali się w kolejnej odsłonie. Wynik długo oscylował wokół remisu. W środkowej części seta gdańszczanie uzyskali przewagę, ale goście odrobili straty (19:19). Po ataku Kewina Sasaka gospodarze mieli piłkę meczową, ale skutecznie odpowiedział Kamil Kwasowski i rozpoczęła się gra na przewagi. W niej piłkę przepchnął na siatce Kamil Droszyński, a po chwili błąd przyjezdnych w ataku zamknął to spotkanie (26:24).

Skrót meczu Trefl - Cuprum:

Najwięcej punktów: Kewin Sasak (15), Jan Martinez (10) – Trefl; Jake Hanes (13) – Cuprum. Gospodarze skuteczniejsi w ataku (57%–40%), lepiej punktowali blokiem (10–5), a goście zagrywką (3–6). MVP: Kamil Droszyński.

Siatkarze Trefla po raz pierwszy w tym sezonie zagrali we własnej hali. We wcześniejszych spotkaniach wygrali 3:0 w Katowicach z GKS, 3:1 w Radomiu z Enea Czarnymi i 3:0 w Wieluniu 3:0 z drużyną Barkom-Każany Lwów.

Trefl Gdańsk – KGHM Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:15, 26:24)

Trefl: Jan Franchi Martínez, Karol Urbanowicz, Kewin Sasak, Mikołaj Sawicki, Patryk Niemiec, Kamil Droszyński – Voitto Köykkä (libero) oraz Jakub Czerwiński, Janusz Gałązka. Trener: Igor Juricić.
Cuprum: Paweł Pietraszko, Danilo Gelinski, Kamil Kwasowski, Jakub Strulak, Jake Hanes, Alexander Berger – Mateusz Masłowski (libero) oraz Maksymilian Granieczny (libero), Wojciech Ferens, Adam Lorenc, Kajetan Kubicki, Seweryn Lipiński. Trener: Paweł Rusek.

Wyniki, terminarz i plan transmisji meczów 4. kolejki PlusLigi:

2023-11-02: PGE GiEK Skra Bełchatów – Bogdanka LUK Lublin 1:3 (16:25, 22:25, 26:24, 19:25)
2023-11-04: PSG Stal Nysa – Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:16, 23:25, 25:18, 17:25, 15:17).
2023-11-04: Trefl Gdańsk – KGHM Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:15, 26:24)
2023-11-04: Projekt Warszawa – Barkom Każany Lwów (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-11-05: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Enea Czarni Radom (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2023-11-05: Aluron CMC Warta Zawiercie – GKS Katowice (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-11-06: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Exact Systems Hemarpol Częstochowa (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-11-08: Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów (środa, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).