3:0 to... niebezpieczny wynik? Rzadki wyczyn polskiego drugoligowca

Hutnik Kraków dwa razy z rzędu przegrał mecz, prowadząc już 3:0

Piłkarze drugoligowego Hutnika Kraków dokonali rzadkiego wyczyny. Ekipa spod Wawelu przegrała dwa mecze z rzędu, choć w obu prowadziła różnicą trzech goli!

Przed tygodniem krakowianie do 69. minuty wygrywali w wyjazdowym spotkaniu z Lechem II Poznań już 3:0 po golach Krystiana Lelka i dwóch trafieniach Marcina Budzińskiego, a mimo to... zeszli z boiska pokonani. Drugi zespół "Kolejorza" rozpoczął gonienie wyniku od trafienia Szymona Pawłowskiego z rzutu karnego, następnie złapał kontakt dzięki bramce, zdobytej przez Macieja Wichtowskiego, do wyrównania doprowadził za sprawą Kornela Lismana, a szalę zwycięstwa na korzyść Lecha II przechylił gol Igora Kornobisa w 81. minucie. Oznacza to, że Hutnik roztrwonił trzybramkową przewagę w zaledwie 12 minut!

"Nie do wiary. Tytuł programu, prowadzonego przez niedawno zmarłego Macieja Trojanowskiego, idealnie oddaje nasze nastroje po tym spotkaniu. Pomimo trzybramkowego prowadzenia gospodarze strzelili cztery gole w dwanaście minut i wydarli trzy punkty. Trzeba jednak Lechowi oddać, co królewskie - takie remontady nie zdarzają się często" - informowała po tym spotkaniu oficjalna strona ekipy z Nowej Huty.

Okazuje się, że w przypadku Hutnika... jednak się zdarzają. Krakowianie zaledwie kilka dni po porażce z Lechem II znów dokonali takiego "wyczynu"! Dzięki strzałom Denissa Rakelsa, Dominika Zawadzkiego oraz Krystiana Lelka zespół trenera Bartłomieja Bobli prowadził z Kotwicą Kołobrzeg już 3:0, a mimo to zszedł z boiska pokonany. Odrabianie strat goście rozpoczęli w 60. minucie za sprawą Jonathana Juniora, ten sam zawodnik zdobył cztery minuty później kontaktowego gola, skutecznie egzekwując rzut karny, do wyrównania doprowadził w 75. minucie Cezary Polak, a drużynę ze stolicy Małopolski dobił dwoma golami Portugalczyk Filipe Oliveira i to Kotwica wygrała 5:3.

Po 16 rozegranych spotkaniach Hutnik Kraków ma na koncie 21 punktów i plasuje się w środku tabeli II ligi.