Juventus wyszarpał zwycięstwo we Florencji! Tylko dwa punkty straty do lidera

Juventus pokonał Fiorentinę

Juventus po bardzo trudnym meczu pokonał na wyjeździe Fiorentinę 1:0 w spotkaniu 11. kolejki Serie A. W tym starciu na boisku pojawili się Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik.

Mimo że gospodarze dominowali na boisku już od pierwszego gwizdka, to piłkarze "Starej Damy" otworzyli wynik tego spotkania. W 10. minucie Fabiano Parisi popełnił błąd w defensywie, przez co Filip Kostic miał szansę, by celnie dośrodkować w pole karne przeciwników. Do zagranej przez Serba piłki dopadł Fabio Miretti i umieścił ją w bramce "Lilli".

Zawodnicy zespołu z Florencji przed przerwą próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak brakowało im dokładności w kluczowych podaniach. Należy zaznaczyć, że kilkoma dobrymi interwencjami popisał się Wojciech Szczęsny. Między innymi dzięki Polakowi piłkarze schodzili na przerwę przy jednobramkowym prowadzeniu Juventusu.

W drugiej połowie goście nadal mieli problem, by wyjść z własnej połowy. Przez to Massimiliano Allegri zdecydował się przeprowadzić ofensywne zmiany. Na murawie w 68. minucie pojawili się Arkadiusz Milik i Dusan Vlahovic. Nowi zawodnicy nie zmienili zbytnio obrazu gry. Juventus był w stanie utrzymać jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka.

Dzięki temu zwycięstwu ekipa z Turynu ma na swoim koncie 26 punktów i traci tylko dwa "oczka" do lidera Serie A - Interu Mediolan. Fiorentina plasuje się natomiast na ósmej pozycji w tabeli.

Fiorentina - Juventus 0:1 (0:1)

Bramka: Fabio Miretti 10

Fiorentina: Pietro Terracciano - Fabiano Parisi, Lucas Martinez Quarta, Luca Ranieri (Yerry Mina 89), Cristiano Biraghi - Arthur Melo (Jonathan Ikone 78), Rolando Mandragora - Nicolas Gonzalez, Antonin Barak (Giacomo Bonaventura 59), Christian Kouame (Riccardo Sottil 78) - Lucas Beltran (M'Bala Nzola 46)

Juventus: Wojciech Szczęsny - Federico Gatti, Bremer, Daniele Rugani - Weston McKennie, Fabio Miretti (Andrea Cambiaso 61), Manuel Locatelli, Adrien Rabiot, Filip Kostic - Federico Chiesa (Arkadiusz Milik 68), Moise Kean (Dusan Vlahovic 68)