Rewanż za Superpuchar! Siatkarze Perugii przegrali w hitowym starciu

SuperLega: Lube - Perugia 3:2 w szlagierowym starciu.

Siatkarze Cucine Lube Civitanova wygrali z Sir Susa Vim Perugia 3:2 w hitowym meczu 3. kolejki Serie A1. W zespole z Perugii zagrał Kamil Semeniuk, zabrakło natomiast zmagającego się z urazem Wilfredo Leona. Obie ekipy grały ze sobą kilka dni wcześniej w meczu o Superpuchar Włoch i wówczas to Perugia pokonała Lube 3:2.

Spotkanie lepiej rozpoczęła Perugia (1:5), której wielkim atutem w premierowej odsłonie była zagrywka. Goście utrzymywali przewagę na przestrzeni seta (12:16, 16:22). Seta zamknął atakiem ze środka Flavio Gualberto (20:25).

Drugi set długo toczył się przy przewadze gospodarzy (8:4, 15:10). Perugia złapała jednak kontakt (18:17), a później odrobiła straty. Seta kończyła bardzo zacięta gra na przewagi, w której obie strony miały piłki setowe. Wojnę nerwów wygrało Lube. Najpierw asa posłał Adis Lagumdzija, a po chwili goście pomylili się w ataku (35:33).

W trzeciej odsłonie inicjatywa należała do siatkarzy Cucine Lube Civitanova. Po wyrównanym początku, w środkowej części seta gospodarze odskoczyli na kilka punktów (12:9, 20:16). Co prawda Perugia złapała kontakt (20:19), ale popełniała błędy. Wykorzystało to Lube, pewnie rozgrywając końcówkę po swojej myśli. Marlon Yant ustalił wynik na 25:21.

Role odwróciły się w kolejnej partii. Jakość gry Lube wyraźnie spadła, a Perugia od początku robiła wszystko, by doprowadzić do tie-breaka. Goście wypracowali sobie solidną zaliczkę (5:10), którą powiększyli w środkowej części (13:20). Seta zamknął błąd gospodarzy w ataku (16:25).

Hitowe starcie zakończyło się więc tie-breakiem. Początek decydującego seta wyrównany – Ivan Zaytsev dał skutecznym atakiem punkt przewagi gospodarzom przy zmianie stron (8:7). Po niej kontrę skończył Lagumdzija. Perugia trzymała kontakt, a w końcówce wyrównała, gdy Kamil Semeniuk zaatakował po bloku (13:13). Końcówka seta dostarczyła sporo emocji i wieńczyła ją długa i zacięta gra na przewagi. Perugia nie zdołała wykorzystać kilku piłek meczowych, w końcu to Lube postawiło kropkę nad "i", blokując atak przeciwników (22:20).

Skrót meczu Lube - Perugia:

Kamil Semeniuk wywalczył 21 punktów (19/37 = 51% skuteczności w ataku + 1 as +1 blok; 76% pozytywnego przyjęcia, zagrał na +11). Najlepiej punktującym graczem meczu był Adis Lagumdzija (32), a w ekipie pokonanych Wassim Ben Tara (28).

We wcześniejszych kolejkach Serie A1 Perugia pokonała ekipę beniaminka Farmitalia Catania 3:0 i ograła na wyjeździe Vero Volley Monza 3:0. Siatkarze Lube na inaugurację ulegli u siebie Vero Volley Monza 0:3, a w drugim meczu wygrali na wyjeździe z Pallavolo Padwa 3:0.

Cucine Lube Civitanova – Sir Susa Vim Perugia 3:2 (20:25, 35:33, 25:21, 16:25, 22:20)

Lube: Barthelemy Chinenyeze, Adis Lagumdzija, Aleksander Nikołow, Enrico Diamantini, Luciano De Cecco, Ivan Zaytsev – Fabio Balaso (libero) oraz Matheus Motzo, Marlon Yant, Simone Anzani, Mattia Bottolo, Jakob Thelle. Trener: Gianlorenzo Blengini.
Perugia: Flávio Gualberto, Simone Giannelli, Oleg Płotnycki, Sebastián Solé, Wassim Ben Tara, Kamil Semeniuk – Massimo Colaci (libero) oraz Alessandro Toscani, Jesus Herrera Jaime, Gregor Ropret. Trener: Angelo Lorenzetti.