Szybki mecz w Suwałkach! Siatkarze Czarnych nadal bez zwycięstwa

Ślepsk Malow Suwałki pewnie pokonał drużynę Enea Czarnych Radom w meczu PlusLigi.

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki pewnie wygrali z Enea Czarnymi Radom 3:0 w spotkaniu 4. kolejki PlusLigi. Suwalczanie odnieśli trzecie zwycięstwo w sezonie, ale pierwsze we własnej hali. Drużyna z Radomia pozostaje bez wygranej w obecnych rozgrywkach.

Gospodarze szybko wypracowali solidną zaliczkę, wykorzystując też problemy radomian w ataku (9:5). Środkowa część seta toczyła się pod dyktando siatkarzy z Suwał, którzy grali skutecznie w ataku i dokładali punkty blokiem (19:9). Czarnych stać było jeszcze na obiecującą końcówkę, w której ugrali kilka punktów, ale gospodarze kontrolowali sytuację. As serwisowy Konrada Stajera zamknął tę część meczu (25:18).

Początek drugiej odsłony przyniósł wyrównaną walkę obu drużyn. Goście dwukrotnie zaskoczyli rywali zagrywką, skończyli kilka akcji i wynik przez pewien czas oscylował wokół remisu. Od stanu 13:13 inicjatywę przejęli suwalczanie. Skuteczna gra w ofensywie i błędy rywali (11 w całym secie!) pozwoliły im zbudować przewagę i zapewniły spokojną końcówkę (18:14, 21:16). W ostatniej akcji Ziga Stern zaatakował po bloku rywali (25:18).

Trzeci set rozpoczął się obiecująco dla gości – po asie Bartosza Gomułki było 3:5. Później sytuacja rozwijała się podobnie jak w poprzedniej partii. Wyrównana gra obu zespołów do połowy seta, a później odjazd punktowy gospodarzy (18:14, 21:16). Błąd rywali dał ekipie z Suwałk piłkę meczową, a rywalizację zakończył asem serwisowym Matias Sanchez (25:19).

Skrót meczu Ślepsk Malow - Enea Czarni:

Najwięcej punktów: Ziga Stern (11), Bartosz Filipiak (11), Joaquin Gallego (10) – Ślepsk Malow; Brodie Hofer (13), Bartosz Gomułka (12) – Enea Czarni. Kluczową pozycją w statystykach były błędy własne – gospodarze popełnili ich 13, a radomianie aż 30. MVP: Ziga Stern (8/14 = 57% skuteczności w ataku + 2 asy + 1 blok).

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Enea Czarni Radom 3:0 (25:18, 25:18, 25:19)

Ślepsk: Ziga Stern, Jakub Macyra, Bartosz Filipiak, Joaquin Gallego, Paweł Halaba, Matias Sanchez – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Bartosz Firszt, Konrad Stajer, Ernest Kaciczak, Arkadiusz Żakieta, Maksim Buculjević, Paweł Filipowicz (libero). Trener: Dominik Kwapisiewicz.
Czarni: Wiktor Rajsner, Vuk Todorovic, Brodie Hofer, Wojciech Kraj, Nikola Meljanac, Tomasz Piotrowski – Maciej Nowowsiak (libero) oraz Bartosz Gomułka, Dominik Teklak (libero), Konrad Formela, Rafał Buszek. Trener: Paweł Woicki.

Wyniki, terminarz i plan transmisji meczów 4. kolejki PlusLigi:

2023-11-02: PGE GiEK Skra Bełchatów – Bogdanka LUK Lublin 1:3 (16:25, 22:25, 26:24, 19:25)
2023-11-04: PSG Stal Nysa – Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:16, 23:25, 25:18, 17:25, 15:17).
2023-11-04: Trefl Gdańsk – KGHM Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:15, 26:24)
2023-11-04: Projekt Warszawa – Barkom Każany Lwów 3:1 (25:17, 31:29, 22:25, 25:21)
2023-11-05: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Enea Czarni Radom 3:0 (25:18, 25:18, 25:19)
2023-11-05: Aluron CMC Warta Zawiercie – GKS Katowice (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-11-06: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Exact Systems Hemarpol Częstochowa (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-11-08: Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów (środa, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).