Iga Świątek w finale! Koncert Polki w meczu z Aryną Sabalenką

Iga Świątek w świetnym stylu pokonała Arynę Sabalenkę w półfinale turnieju WTA Finals w Cancun. Polka oddała rywalce zaledwie pięć gemów. W wielkim finale po drugiej stronie siatki stanie Jessica Pegula.

Mecz Świątek - Sabalenka rozpoczął się w nocy z soboty na niedzielę, jednak na skutek złych warunków atmosferycznych bardzo szybko został przerwany. Obie zawodniczki udały się do szatni przy stanie 2:1 dla Polki i 30:30 w czwartym gemie przy serwisie Białorusinki.

Spotkanie miało zostać dokończone w nocy z niedzieli na poniedziałek i tym razem pogoda pozwoliła najlepszym tenisistkom świata na zaprezentowanie swoich umiejętności w nieco dłuższym wymiarze czasowym.

Świątek od początku była niezwykle skoncentrowana, dzięki czemu wygrała dwie pierwsze akcje, co oznaczało przełamanie. Jak się okazało, było ono kluczowe w pierwszym secie, gdyż Polka potrafiła utrzymać tę przewagę. Wygrała 6:3 i objęła prowadzenie w spotkaniu.

Sabalenka rozpoczęła drugą partię od pewnego wygrania gema przy własnym serwisie. To samo chwilę później zrobiła Polka. Trzeci gem dostarczył za to wielkich emocji, gdyż trwał blisko 10 minut. Obie zawodniczki miały swoje szanse, lecz ostatecznie to Świątek przełamała rywalkę.

Polka cały czas grała bardzo precyzyjnie, a Sabalenka była coraz bardziej zdenerwowana. To zaowocowało kolejny przełamaniem - tym razem w siódmym gemie.

Chwilę później Świątek dopełniła formalności przy własnym serwisie. Wygrała cały mecz w dwóch setach, a w finale zmierzy się z Jessiką Pegulą. Polka ciągle ma też szansę na powrót na pierwsze miejsce w światowym rankingu na koniec sezonu.