Niesamowite! To zagranie Igi Świątek robi furorę w sieci

Iga Świątek w nocy z niedzieli na poniedziałek stanęła naprzeciwko Aryny Sabalenki w półfinałowym meczu WTA Finals. Jedno z zagrań Polki szczególnie przykuło uwagę kibiców.

Warto przypomnieć, że starcie między raszynianką a pochodzącą z Białorusi zawodniczką miało odbyć się już dzień wcześniej. Pojedynek został jednak przerwany przez niekorzystne warunki atmosferyczne w Cancun. Tenisistki musiały opuścić kort po rozegraniu zaledwie trzech gemów.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zawodniczki wróciły do rywalizacji. Świątek bez większych problemów wygrała pierwszego seta. Na początku drugiej odsłony urodzona w 2001 roku tenisista zachwyciła wszystkich swoimi umiejętnościami. Po krótkiej wymianie Polka uderzyła bardzo mocnym i celnym forhendem po linii. Białorusinka nie miała szans, by dobiec do piłki.

Nagranie akcji zostało opublikowane na oficjalnym koncie WTA na platformie "X" (wcześniej Twitter). W komentarzach można przeczytać, jak kibice zachwycają się zagraniem Świątek.

Mecz ostatecznie zakończył się triumfem wiceliderki rankingu 6:3, 6:2. W finale prestiżowego turnieju przeciwniczką Polki będzie Jessica Pegula, która w półfinale pokonała Cori Gauff.