Dziesiąty triumf Boston Bruins w sezonie. W rolach głównych debiutanci (WIDEO)

Dziesiąty triumf Boston Bruins w sezonie. W rolach głównych debiutanci

Hokeiści Boston Bruins pokonali na wyjeździe Dallas Stars 3:2 w poniedziałkowym meczu ligi NHL. Było to dziesiąte w sezonie zwycięstwo liderów Konferencji Wschodniej, którzy ponieśli do tej pory tylko jedną porażkę w regulaminowym czasie.

W pierwszej tercji 22-letni debiutanci John Beecher i Mason Lohrei w odstępie czterech minut zdobyli swoje pierwsze bramki w NHL. Zostali pierwszymi "Niedźwiadkami", którzy otworzyli swoje konta bramkowe w tym samym spotkaniu, odkąd obecni koledzy z drużyny, Charlie McAvoy i Jake DeBrusk, uczynili to 5 października 2017 roku przeciwko Nashville Predators.

W trzeciej tercji zwycięskiego gola strzelił Brad Marchand, wykorzystując okres gry w przewadze liczebnej, a bramkarz Jeremy Swayman obronił 35 strzałów.

Dla Stars gole strzelili Wyatt Johnston - na początku trzeciej tercji i Joe Pavelski - na 28 sekund przed końcową syreną.

W pozostałych spotkaniach nocy hokeiści Florida Panthers pokonali po dogrywce 5:4 Columbus Blue Jackets, Tampa Bay Lightning również po dogrywce przegrała 5:6 z Toronto Maple Leafs, a Vancouver Canucks nie dali najmniejszych szans Edmonton Oilers, wygrywając 6:2.