0:3! Klęska polskiego klubu na inaugurację siatkarskiej LM

Siatkarka Grot Budowlanych Łódź Ana Bjelica i Suvi Kokkonen z SC Poczdam podczas meczu grupy C Ligi Mistrzyń.

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź przegrały z SC Potsdam 0:3 w meczu 1. kolejki grupy C Ligi Mistrzyń. W innym spotkaniu tej grupy drużyna Fenerbahce Opet Stambuł wygrała z Calcit Kamnik 3:0.

W premierowej odsłonie, po wyrównanym początku (6:6), przewagę zaczęły budować siatkarki z Poczdamu (8:11, 10:14). Na przestrzeni seta były skuteczniejsze od gospodyń w ataku i popełniały mniej błędów. Łodzianki goniły wynik, złapały kontakt (19:20), ale to przyjezdne wygrały kluczowe akcje. Serwis w siatkę dał SC Potsdam ostatni punkt w tej partii (21:25).

Drugą partię lepiej rozpoczęły przyjezdne. Tara Taubner (1:4) oraz Rodica Buterez (5:11) popisały się asami, Suvi Kokkonen skutecznie grała w ofensywie, w efekcie przyjezdne powiększały punktową różnicę. W środkowej części seta wynik wyraźnie się rozjechał (12:18) i siatkarki SC Potsdam pewnie zmierzały po wygraną, która stała się faktem po przestrzelonej zagrywce gospodyń (18:25).

Początek trzeciego seta przyniósł obiecującą grę Grot Budowlanych, a wynik długo oscylował wokół remisu (7:7, 17:17). Końcówka przyniosła zaciętą walkę obu drużyn. Buterez wywalczyła piłkę meczową (23:24), ale łodzianki wybroniły się po długiej akcji i seta rozstrzygnęła rywalizacja na przewagi. W niej jednak gospodynie pomyliły się w polu zagrywki, a po chwili nie poradziły sobie z serwisem rywalek (24:26).

Skrót meczu Grot Budowlani Łódź - SC Potsdam:

Brązowe medalistki mistrzostw Polski rozpoczęły więc zmagania w CEV Champions League od falstartu. W 2. kolejce zmierzą się na wyjeździe z Calcit Kamnik. Drużyna ze Słowenii przegrała na inaugurację z Fenerbahce Opet Stambuł 0:3.

Grot Budowlani Łódź – SC Potsdam 0:3 (21:25, 18:25, 24:26)

Grot Budowlani: Ana Bjelica, Małgorzata Lisiak, Martyna Łazowska, Mackenzie May, Andrea Mitrovic, Kinga Różyńska – Justyna Łysiak (libero) oraz Adrianna Kukulska, Ewelina Wilińska, Natalia Lijewska. Trener: Maciej Biernat.
SC Potsdam: Kristina Guncheva, Anastasia Cekulaev, Rodica Buterez, Suvi Kokkonen, Tara Taubner, Veronika Dokić – Justine Wong-Orantes (libero) oraz Greta Kiss, Antonia Stautz, Danielle Harbin. Trener: Riccardo Boieri.