Wielkie emocje na San Siro! Trzy gole w hicie Ligi Mistrzów

AC Milan pokonał Paris Saint-Germain

AC Milan pokonał na San Siro Paris Saint-Germain 2:1 w meczu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Decydującą bramkę w tym spotkaniu w 50. minucie zdobył Olivier Giroud.

Goście otworzyli wynik spotkania już w dziewiątej minucie. W pole karne z rzutu rożnego dośrodkował Vitinha, a podanie przedłużył Marquinhos. Do futbolówki dopadł Milan Skriniar, który wykorzystał swoje warunki fizyczne i mocnym strzałem głową wpisał się na listę strzelców.

Na odpowiedź zespołu z Półwyspu Apenińskiego nie trzeba było długo czekać. Już po chwili blisko wyrównania wyniku starcia był Olivier Giroud. W tej sytuacji skuteczną interwencją popisał się Gianluigi Donnarumma, jednak Włoch nie miał już szansy przy dobitce. Rafael Leao przewrotkę wpakował piłkę do bramki mistrzów Francji.

PSG jeszcze przed końcem pierwszej połowy miało okazję do ponownego wyjścia na prowadzenie. Na strzał z dystansu zdecydował się Ousmane Dembele. Już wydawało się, że piłka zatrzepocze w siatce, jednak trafiła ona w poprzeczkę. Przez to piłkarze schodzili na przerwę przy remisie.

Po przerwie gospodarze ruszyli do ataku. Nic zatem dziwnego, że kolejna bramka padła już w 50. minucie. Lucas Hernandez celnym podaniem znalazł swojego rodaka w polu karnym paryskiego zespołu. Giroud wygrał pojedynek z Skriniarem i głową zdobył decydującą bramkę.

Na chwilę przed końcem podstawowego czasu gry mistrzowie Francji byli blisko wyrównania. Wprowadzony na miejsce Vitinhy Lee Kang-In prawie strzelił swojego drugiego gola w tym sezonie Ligi Mistrzów, jednak uderzona przez niego futbolówka trafiła w słupek. Starcie ostatecznie zakończyło się triumfem AC Milan 2:1.

Po tym spotkaniu PSG plasuje się na drugim miejscu w grupie F z jednym punktem straty do Borussii Dortmund. Natomiast AC Milan zajmuje trzecią pozycję, a do zespołu ze stolicy Francji "Rossonerim" brakuje jednego "oczka".

AC Milan - Paris Saint Germain 2:1 (1:1)

Bramki: Rafael Leao 12, Olivier Giroud 50 - Milan Skriniar 9

AC Milan: Mike Maignan - Davide Calabria, Malick Thiaw, Fikayo Tomori, Theo Hernandez - Ruben Loftus-Cheek, Yunus Musah (Rade Krunic 84), Tijjani Reijnders - Christian Pulisic (Alessandro Florenzi 90+2), Olivier Giroud, Rafael Leao (Noah Okafor 85)

Paris Saint-Germian: Gianluigi Donnarumma - Achraf Hakimi, Marquinhos, Milan Skriniar (Bradley Barcola 89), Lucas Hernandez (Nordi Mukiele 64) - Warren Zaire-Emery, Manuel Ugarte (Fabian Ruiz 60), Vitinha (Lee Kang-In 60) - Ousmane Dembele, Randal Kolo Muani (Goncalo Ramos 60), Kylian Mbappe