Rysice wyszarpały zwycięstwo! Wyrównane starcie w siatkarskiej LM

PGE Rysice Rzeszów pokonały Allianz MTV Stuttgart 3:2 w meczu CEV Champions League.

W spotkaniu 1. kolejki grupy D Ligi Mistrzyń PGE Rysice Rzeszów wygrały z Allianz MTV Stuttgart 3:2. W innym meczu tej grupy siatkarki A. Carraro Imoco Conegliano pewnie pokonały Asterix Avo Beveren 3:0.

Drużyna z Rzeszowa uzyskała przewagę w pierwszych akcjach, ale gra szybko się wyrównała i na przestrzeni seta wynik oscylował wokół remisu (8:8, 19:19). Losy seta rozstrzygnęły się w końcówce, w której PGE Rysice popełniły kilka kosztownych błędów. Prowadziły 22:21, ale przegrały trzy kolejne akcje i Maria Segura wywalczyła piłkę setową dla przyjezdnych. W ostatniej akcji gospodynie popełniły błąd dotknięcia siatki (23:25).

W drugiej odsłonie, po wyrównanym początku, przewagę zaczęły budować gospodynie (14:11, 20:14), które lepiej prezentowały się w ataku. Końcówka dostarczyła sporo emocji. PGE Rysice miały piłkę setową przy stanie 24:20, rywalki zdołały jednak wygrać cztery kolejne akcje i doprowadziły do rywalizacji na przewagi. W niej rywalizację rozstrzygnął błąd serwisowy mistrzyń Niemiec i blok rzeszowianek (26:24).

Siatkarki ze Stuttgartu od początku trzeciej odsłony nadawały ton wydarzeniom na parkiecie (0:3, 8:12). Gra Rysic wyraźnie się posypała, miały spore problemy w przyjęciu, nie kończyły ataków, nie dołożyły też punktów blokiem. W efekcie przyjezdne uzyskały wyraźną przewagę (14:20) i w końcówce kontrolowały sytuację. Eline Timmerman zamknęła seta atakiem ze środka (17:25).

Pierwsze akcje kolejnej partii również dla ekipy z Niemiec (0:3), tym razem jednak rzeszowianki opanowały sytuację i uzyskały przewagę (11:9). W środkowej części seta dominowały na parkiecie, skutecznie prezentowała się Gabriela Orvosova, nieco lepiej w tym secie grała Amanda Coneo. Gospodynie prowadziły już 19:14, ale siatkarki ze Stuttgartu zerwały się do walki. Wygrały pięć akcji z rzędu, trzy asy posłała Segura i było 21:22. W nerwowej końcówce lepsze były Rysice, a w ostatniej akcji skutecznie zaatakowała Ann Kalandadze (25:23).

Początek tie-breaka to walka punkt za punkt. Przy zmianie stron, po ataku Jolien Knollemy, oczko zaliczki miały przyjezdne (7:8). Później przewagę uzyskały rzeszowianki (10:9, 12:10), które wygrały też kluczowe akcje w końcówce. Kalandadze wywalczyła piłkę meczową atakiem z drugiej linii (14:11), a dwie akcje później Coneo uderzyła w końcową linię (15:12).

Skrót meczu PGE Rysice Rzeszów – Allianz MTV:

Najwięcej punktów: Gabriela Orvosova (28), Ann Kalandadze (15), Amanda Coneo (13) – PGE Rysice; Krystal Rivers (25), Jolien Knollema (19), Maria Segura (17), Eline Timmermann (13) – Allianz MTV. MVP: Gabriela Orvosova (24/54 = 44% skuteczności w ataku + 1 as + 3 bloki).

W innym meczu 1. kolejki tej grupy siatkarki A. Carraro Imoco Conegliano pewnie pokonały Asterix Avo Beveren 3:0. W kolejnym spotkaniu wicemistrzynie Polski zagrają na wyjeździe z zespołem z Beveren. Spotkanie zaplanowano na 16 listopada.

PGE Rysice Rzeszów – Allianz MTV Stuttgart 3:2 (23:25, 26:24, 17:25, 25:23, 15:12)

PGE Rysice: Katarzyna Wenerska, Gabriela Orvosova, Anna Obiała, Weronika Centka, Ann Kalandadze, Amanda Coneo – Aleksandra Szczygłowska (libero) oraz Gabriela Makarowska, Wiktoria Kowalska, Magdalena Jurczyk, Weronika Szlagowska.
Allianz MTV: Britt Bongaerts, Krystal Rivers, Eline Timmermann, Monique Strubbe, Maria Segura Palleres, Jolien Knollema – Roosa Koskelo (libero) oraz Vera Mulder, Corina Glaab.