Duży krok w stronę awansu! Siatkarki BKS wygrały w Pucharze CEV

Siatkarki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała wygrały swój pierwszy mecz w CEV Cup.

Siatkarki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała wygrały z drużyną Swietelsky Bekescsaba 3:1 w pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu CEV. Rewanż zostanie rozegrany 15 listopada na Węgrzech.

Siatkarki z Bielska-Białej udanie rozpoczęły to spotkanie (8:5), później prowadziły 14:11, ale niespodziewanie roztrwoniły tę przewagę i przegrały premierową partię 22:25.

W drugiej odsłonie gospodynie uzyskały przewagę na początku (6:1) i utrzymywały ją na przestrzeni seta (16:9, 21:13). W końcówce drużyna z Węgier odrobiła część strat, ale BKS wygrał 25:21. Trzeci set również toczył się przy wyraźnej przewadze gospodyń (8:4, 16:8) i zakończył się ich wygraną 25:17. Czwarta partia to dominacja ekipy trenera Bartłomieja Piekarczyka. Siatkarki BKS Bostik ZGO pewnie wygrały ją 25:12.

Najwięcej punktów: Paulina Damaske (19), Regiane Bidias (18), Kertu Laak (13) – BKS; Dominika Strumilo (14), Zora Glemboczki (11) – Swietelsky. Gospodynie skuteczniejsze w ataku, lepiej punktwały zagrywką (8–3) i blokiem (13–11).

Zwycięzca tej rywalizacji w kolejnej rundzie zagra z Grupa Azoty Chemikiem Police. Drużyna prowadzona przez trenera Marco Fenoglio awansowała do 1/8 finału po wycofaniu się z rozgrywek izraelskiego klubu Hapoel Kfar Saba.

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała – Swietelsky Bekescsaba 3:1 (22:25, 25:21, 25:17, 25:12)

BKS: Julia Nowicka, Paulina Damaske, Joanna Pacak, Kertu Laak, Martyna Borowczak, Paulina Majkowska – Julia Mazur (libero) oraz Agata Nowak (libero), Regiane Bidias, Nikola Abramajtys. Trener: Bartłomiej Piekarczyk.
Swietelsky: Andrea Pinter, Margarita Stepanenko, Dominika Strumilo, Dorottya Bodnar, Cansu Aydınogullari, Zora Glemboczki – Rita Molcsanyi (libero) oraz Aliz Kump, Iveta Stanchulova, Réka Kotorman, Petra Kertesz (libero). Trener: Gabor Toth.