Anwil Włocławek przegrał w Hiszpanii. Kolejne rozczarowanie w Pucharze Europy FIBA

Anwil Włocławek przegrał w Hiszpanii z Surne Bilbao Basket 71:76 (19:21, 17:27, 19:14, 16:14) w meczu 4. kolejki grupy B pierwszego etapu Pucharu Europy FIBA koszykarzy. Polski zespół broni trofeum, ale ma bilans 1-3.

Anwilowi nie udał się rewanż za nieznaczną porażkę we Włocławku. Mecz z zespołem z Hiszpanii znów był wyrównany, ale ponownie to rywale byle minimalnie lepsi.

Sam Jakub Garbacz, który uzyskał 24 punkty, to nieco zbyt mało, żeby wygrać na wyjeździe z solidnym rywalem. Anwil zawiódł przede wszystkim w drugiej kwarcie, po której schodził na przerwę przegrywając różnicą 12 punktów.

Włocławianie doszli rywali na nieco ponad cztery minuty przed końcem, gdy na tablicy wyników było 70:68 dla gospodarzy. W końcówce zawodnicy trenera Przemysława Frasunkiewicze jednak pudłowali nawet w dogodnych sytuacjach i ostatecznie przegrali.

W 5. kolejce Anwil zagra u siebie z Caledonią Gladiators, która pokonała outsidera grupy BC CSU Sibiu 96:67. Mecz zaplanowano 15 listopada. Być może będzie to mecz decydujący o awansie do dalszej fazy rozgrywek.

Surne Bilbao Basket - Anwil Włocławek 76:71 (21:19, 27:17, 14:19, 14:16)

Anwil Włocławek: Jakub Garbacz 24, Victor Sanders 14, Tanner Groves 7, Amir Bell 7, Luke Petrasek 6, Janari Joesaar 6, Kamil Łączyński 4, Igor Wadowski 3, Mateusz Kostrzewski 0, Kalif Young 0, Filip Sewruk 0.