W końcu się doczekali. San Jose Sharks z pierwszą wygraną w sezonie (WIDEO)

Tomas Hertl

Hokeiści San Jose Sharks odnieśli pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie ligi NHL. Po jedenastu porażkach, we wtorek pokonali we własnej hali ekipę Philadelphia Flyers 2:1.

Sharks w dwóch poprzednich meczach tracili po 10 goli. Z Vancouver Canucks przegrali 1:10, a z Piittsburgh Penguins 2:10. Przełamanie fatalnej serii zawdzięczają przede wszystkim bramkarzowi. Mackenzie Blackwood miał świetny dzień i obronił aż 38 strzałów Flyers.

- Aż trudno nam uwierzyć, że wreszcie udało się wygrać. Jesteśmy bardzo podekscytowani. To dla nas wielka sprawa - przyznał napastnik Tomas Hertl.

Prowadzenie "Rekinom" już w drugiej minucie dał Anthony Duclair. Ten sam zawodnik w 37. minucie asystował przy golu Williama Eklunda. Dla gości trafił jedynie Joel Farabee w 39. minucie.

Doznając 11 porażek Sharks zanotowali drugi najgorszy start sezonu w historii NHL. New York Rangers w rozgrywkach 1943/44 pierwsze zwycięstwo odnieśli dopiero w 16. meczu.