Pogrom! Industria Kielce nie dała szans najlepszej drużynie Ameryki Północnej

Piłka ręczna

Piłkarze ręczni Industrii Kielce pokonali San Francisco CalHeat 49:23 (22:12) i awansowali do półfinału Super Globe rozgrywanego w saudyjskim Dammam. Turniej, uznawany za klubowe mistrzostwa świata, zakończy się w niedzielę.

W starciu z najlepszym zespołem Ameryki Północnej i strefy Karaibów mistrz Polski zagrał bez Arkadiusza Moryty, Benoita Kounkouda i bramkarza Andreasa Wolffa.

Mecz był jednostronnym widowiskiem, a zawodnicy amerykańskiej drużyny tylko w jego początkowej fazie starali się dotrzymywać kroku finaliście ostatniej edycji europejskiej Ligi Mistrzów. W 10. min zespół z San Francisco po bramce Andrew Donlina przegrywał 4:6, ale już trzy minuty później kielczanie - po trafieniu Dylana Nahiego - prowadzili 9:4 i sukcesywnie powiększali przewagę.

Dużo lepiej, w porównaniu do wtorkowego spotkania z Al-Najma Club, wyglądała gra w ataku polskiej ekipy. Zawodnicy trenera Tałanta Dujszebajewa rzucali z pewnych pozycji, często też uruchamiani byli skrzydłowi. Po 30 minutach Industria prowadziła 22:12, mając blisko 90 proc. skuteczność w ataku.

W drugiej części gry dominacja kielczan była jeszcze wyraźniejsza. Po pięciu bramkach z rzędu (trzy z nich zdobył Nahi) w 35. min prowadzili już 27:12, a drugą odsłonę w sumie wygrali aż 27:11. Bardzo dobry mecz rozegrali skrzydłowi - Nahi zdobył 10 bramek, a Szymon Wiaderny - 8.

Industria awansowała do półfinału 17. edycji Super Globe, w którym w sobotę zmierzy się ze zwycięzcą grupy C, prawdopodobnie z niemieckim Magdeburgiem.

Industria Kielce – San Francisco CalHeat 49:23 (22:12).

Industria Kielce: Miłosz Wałach, Nikodem Błażejewski – Dylan Nahi 10, Szymon Wiaderny 8, Szymon Sićko 6, Arciom Karalek 4, Nicolas Tournat 4, Paweł Paczkowski 4, Alex Dujshebaev 4, Michał Olejniczak 4, Tomasz Gębala 2, Igor Karacic 2, Daniel Dujshebaev 1, Haukur Thrastarson.

Najwięcej bramek dla San Francisco CalHeat: Felix Raff 7, Andrew Donlin 5.

Karne minuty: Industria – 4, San Francisco CalHeat - 4. Sędziowie: Mirza Kurtagic i Mattias Wetterwik (Szwecja).