Rysice pewnie wygrały w Opolu. Stephane Antiga eksperymentował ze składem

Trener PGE Rysice Rzeszów Stephane Antiga przed meczem z UNI Opole.

Siatkarki UNI Opole przegrały z drużyną PGE Rysice Rzeszów 0:3 w spotkaniu 6. kolejki Tauron Ligi. Siatkarki trenera Stephane Antigi odniosły czwarte zwycięstwo, a gospodynie poniosły czwartą porażkę w obecnym sezonie.

PGE Rysice Rzeszów pojechały do Opola kilka dni po zaciętym starciu z Allianz MTV Stuttgart w Lidze Mistrzyń. Trener Stephane Antiga dał odpocząć pierwszej rozgrywającej Katarzynie Wenerskiej, a zagrała Gabriela Makarowska-Kulej, która w ostatnich sezonach reprezentowała barwy UNI Opole. W drużynie gospodyń nie wystąpiła Katarzyna Zaroślińska-Król.

Początek spotkania przebiegał po myśli gospodyń (10:7), ale rzeszowianki szybko odrobiły straty. Gra była przez pewien czas wyrównana (17:17), ale po dwóch atakach Weroniki Szlagowskiej przyjezdne odskoczyły na trzy oczka (17:20). Wygrały również kluczowe akcje, kończąc seta punktowym blokiem (20:25).

Początek drugiej partii toczył się pod dyktando PGE Rysic (3:8). Na domiar złego boisko z powodu urazu musiała opuścić Katarzyna Połeć. W środkowej części seta wynik wyraźnie się rozjechał (7:16), ale opolanki zerwały się do walki. Błyskawicznie zmniejszyły różnicę i kto wie, jak wyglądałaby końcówka seta, gdyby arbiter inaczej zinterpretował piłkę przy stanie 19:21. Uznano, że gospodynie zaatakowały w aut, rzeszowianki zyskały ważny punkt, a później wywalczyły kolejne. Amanda zamknęła tę część meczu skutecznym atakiem (19:25).

W trzeciej odsłonie przez dłuższy czas oglądaliśmy wyrównaną walkę obu zespołów. W środkowej części seta przewagę zaczęła budować drużyna z Rzeszowa. Anna Obiała popisała się asem (14:17), skutecznie grała Gabriela Orvosova, w efekcie przyjezdne odskoczyły rywalkom i pewnie zmierzały po zwycięstwo. Julia De Paula atakiem po skosie wywalczyła piłkę meczową, a po chwili Weronika Szlagowska zdobyła brakujący punkt (19:25).

Skrót meczu UNI - Rysice:

Najwięcej punktów: Ana Karina Olaya (13), Oliwia Sieradzka (11) – UNI; Gabriela Orvosova (22), Weronika Szlagowska (15) – PGE Rysice. Przyjezdne skuteczniejsze w ataku (30%–41%), lepiej punktowały zagrywką (1–5). MVP: Gabriela Orvosova (19/31 = 61% skuteczności w ataku + 1 as + 2 bloki).

UNI Opole – PGE Rysice Rzeszów 0:3 (20:25, 19:25, 19:25)

UNI: Ana Karina Olaya, Marta Orzyłowska, Oliwia Sieradzka, Marta Pamuła, Katarzyna Połeć, Julia Bińczycka – Adriana Adamek (libero) oraz Katarzyna Zaroślińska-Król, Jagoda Białek (libero), Natalia Kecher. Trener: Nicola Vettori.
Rysice: Gabriela Makarowska-Kulej, Ann Kalandadze, Magdalena Jurczyk, Gabriela Orvosova, Weronika Szlagowska, Weronika Centka – Aleksandra Szczygłowska (libero) oraz Amanda Coneo, Anna Obiała, Julia De Paula, Magda Kubas (libero), Wiktoria Kowalska. Trener: Stephane Antiga.