Kadrowicz nie zawodzi. Siódmy gol w tym sezonie

Napastnik Parmy Adrian Benedyczak strzelił gola z rzutu karnego w przegranym 2:3 na wyjeździe meczu z Lecco w 13. kolejce Serie B - zaplecza włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Reprezentant Polski ma już siedem trafień w tym sezonie ligowym.

Niespełna 23-letni Benedyczak trafił z "jedenastki" w 12. minucie, wówczas na 1:0 dla gości. Chwilę później został ukarany żółtą kartką.

W 57. minucie jego zespół przegrywał jednak już 1:3, a w 70. minucie rozmiary porażki Parmy zmniejszył Gabriel Charpentier, który krótko wcześniej zmienił właśnie polskiego napastnika.

Parma od 31. minuty grała w dziesiątkę.

Mimo porażki zespół Benedyczaka pozostał liderem z dorobkiem 29 pkt, a Lecco jest siedemnaste - 12 pkt.

Benedyczak został powołany do kadry Michała Probierza na listopadowe mecze reprezentacji Polski w Warszawie - z Czechami w eliminacjach Euro 2024 i towarzyski z Łotwą.