MŚ U-17: Przerwany mecz Polaków. Powodem ulewa

Mecz Polski z Senegalem w piłkarskich mistrzostwach świata do lat 17 w Indonezji został przerwany po 38 minutach z powodu nadciągającej ulewy. Biało-czerwoni przegrywali w tym momencie na stadionie w Bandung 0:2.

W 18. minucie bramkę dla zespołu z Afryki zdobył Idrissa Gueye, a w 30. minucie samobójcze trafienie zaliczył Dominik Szala.

Chwilę potem sędzia Omar Mohamed Al Ali zarządził przerwę na uzupełnienie przez piłkarzy płynów, ale po powrocie na boisko drużyny zbyt długo nie pograły. W 38. minucie arbiter nakazał piłkarzom zejść do szatni. Niebo nad stadionem Si Jalak Harupat zrobiło się czarne, obawiano się gwałtownej ulewy i burzy.

W relacji na stronie FIFA również potwierdzono, że przerwa jest spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

To drugi mecz Polaków w grupie D. W sobotę ulegli Japonii 0:1, wówczas spotkanie również zostało przerwane (z powodu gwałtownej ulewy) - wznowiono je po około 20 minutach.

Mecz z Senegalem wznowiono po kilkudziesięciu minutach przerwy.