Polski klub z pierwszym triumfem w Lidze Mistrzyń! Rywalki postraszyły

Andrzej AdamiecSiatkówka
Grot Budowlani Łódź z triumfem w Lidze Mistrzyń

Siatkarki klubu Grot Budowlani Łódź pokonały na wyjeździe ekipę Calcit Kamnik 3:1 (25:22, 14:25, 25:18, 25:17) w meczu Ligi Mistrzyń! To pierwsze zwycięstwo łódzkiej ekipy w tej edycji europejskiego pucharu.

Zawodniczki klubu z Tauron Ligi już na początku wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Szczególnie dobrze w ekipie z Łodzi funkcjonowało przyjęcie. To pozwalało siatkarkom polskiego zespołu wyprowadzać skuteczne ataki, dzięki którym zapewniły sobie zwycięstwo w pierwszym secie (25:22).

Start kolejnej partii nie potoczył się już po myśli podopiecznych Macieja Biernata. Drużyna ze Słowenii w pewnym momencie prowadziła aż siedmioma punktami (10:3). Chociaż gościnie próbowały dogonić oponentki, to mistrzynie Słowenii dominowały na parkiecie. Set ostatecznie zakończył się porażką Grot Budowlanych Łódź 14:25.

Przegrana partia zadziałała na zawodniczki łódzkiego klubu jak płachta na byka. Od razu ruszyły do ataku. Bardzo dobrze na boisku prezentowała się Mackenzie May. Amerykanka była odpowiedzialna za wiele skutecznych akcji swojej drużyny. Między innymi dzięki jej dobrej dyspozycji gościnie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę w trzecim secie 25:18.

Czwarta część rywalizacji również potoczyła się po myśli zawodniczek polskiego klubu. Rywalki nie były w stanie znaleźć odpowiedzi na ich skuteczną grę. "Budowlane" wygrały seta 25:17 i tym samym sięgnęły po swoje pierwsze zwycięstwo w niedawno rozpoczętej edycji europejskiego pucharu.

W swoim poprzednim meczu zawodniczki polskiej ekipy przegrały z SC Potsdam w trzech setach. Ich następne starcie na arenie międzynarodowej odbędzie się 28 listopada. Wtedy zmierzą się z Fenerbahce.

Calcit Kamnik - Grot Budowlani Łódź 1:3 (22:25, 25:14, 18:25, 17:25)

MVP: Justyna Łysiak