Indykpol AZS wygrał z beniaminkiem. Zacięta walka w Iławie

W spotkaniu 6. kolejki PlusLigi siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali drużynę Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:1. W pierwszym secie górą byli goście, ale w kolejnych wygrywali po wyrównanej walce olsztynianie.

Pierwszy set przyniósł wyrównaną walkę obu zespołów, ale już w środkowej części przewagę zaczęła budować drużyna z Częstochowy (13:16). Dobrze prezentował się w ataku Dawid Dulski, a w ważnym momencie punkt z zagrywki dołożył Damian Kogut (16:20). W końcówce goście utrzymali przewagę, a ostatni punkt dostali po błędzie rywali (21:25).

Gospodarze udanie otworzyli drugą odsłonę (10:5), ale później poszła seria częstochowian przy zagrywkach Koguta (10:11). Siatkarze Exact Systems Hemarpolu przejęli inicjatywę i odskoczyli na kilka punktów (17:20). Olsztynianie odrobili straty (20:20), a w końcówce seta nie brakowało emocji. Goście mieli piłkę setową przy stanie 22:24, ale Indykpol AZS doprowadził do gry na przewagi. W decydującej akcji, po mocnej zagrywce Moritza Karlitzka, skutecznie z przechodzącej piłki zaatakował Mateusz Janikowski (27:25).

W trzeciej partii wynik oscylował wokół remisu (7:7, 11:11, 15:15). W ekipie gospodarzy dobrą zmianę dał Karol Jankiewicz i olsztynianie w ważnym momencie seta odskoczyli przeciwnikom na trzy oczka (19:16). Goście jeszcze zerwali się do walki, ale Alan Souza odpowiedział asem, który dał ekipie Indykpolu AZS piłkę setową, a brakujący punkt wywalczył Szymon Jakubiszak obijając blok rywali (25:21).

Indykpol AZS wywalczył przewagę na początku kolejnej partii (9:6), ale goście odpowiedzieli punktową serią (9:10). Dalsza część seta przyniosła wyrównaną walkę obu ekip i znów losy seta rozstrzygnęły się w końcówce. Po dobrych zagrywkach Karlitzka gospodarze prowadzili 23:21. Drużyna z Częstochowy wyrównała po asie Dulskiego. Seta zwieńczyła gra na przewagi. W ostatniej akcji Janikowski zaatakował blok-aut (26:24).

Skrót meczu Indykpol AZS - Exact Systems Hemarpol:

Najwięcej punktów: Alan Souza (22), Moritz Karlitzek (20), Szymon Jakubiszak (12), Cezary Sapiński (10) – Indykpol AZS; Dawid Dulski (28), Damian Kogut (13) – Exact Systems Hemarpol. MVP: Moritz Karlitzek (16/27 = 59% skuteczności w ataku + 3 asy + 1 blok).

Olsztyn: Mateusz Janikowski, Cezary Sapiński, Alan Souza, Moritz Karlitzek, Szymon Jakubiszak, Joshua Tuaniga – Kuba Hawryluk (libero) oraz Karol Jankiewicz, Manuel Armoa, Dawid Siwczyk, Jakub Majchrzak, Kamil Szymendera. Trener: Javier Weber.
Częstochowa: Piotr Hain, Byron Keturakis, Rafał Sobański, Bartosz Schmidt, Dawid Dulski, Damian Kogut – Sho Takahashi (libero) oraz Łukasz Rymarski, Mateusz Borkowski, Bartłomiej Janus. Trener: Leszek Hudziak.

Wyniki meczów 6. kolejki PlusLigi:

2023-11-14: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – GKS Katowice 3:1 (28:26, 25:15, 21:25, 25:23)
2023-11-14: PGE GiEK Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk 1:3 (24:26, 26:28, 25:20, 16:25)
2023-11-15: PSG Stal Nysa – Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (24:26, 25:22, 25:21, 17:25, 11:15)
2023-11-15: Indykpol AZS Olsztyn – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:1 (21:25, 27:25, 25:21, 26:24)
2023-11-15: Projekt Warszawa – Bogdanka LUK Lublin (środa, godzina 21.00; transmisja – Polsat Sport)
2023-11-16: Jastrzębski Węgiel – Enea Czarni Radom (czwartek, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport)
2023-11-16: MKS Ślepsk Malow Suwałki – KGHM Cuprum Lubin (czwartek, godzina 18.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-11-16: Aluron CMC Warta Zawiercie - Barkom Każany Lwów (czwartek, godzina 21.00; transmisja – Polsat Sport).