Albania awansowała na ME 2024! Ważne rozstrzygnięcie w "polskiej grupie"

Mołdawia i Albania zmierzyły się w meczu w ramach eliminacji piłkarskich ME 2024. W spotkaniu "polskiej grupy" padł remis 1:1, co oznacza awans Albańczyków na przyszłoroczny turniej.

Faworyci wyszli na prowadzenie w 25. minucie. Wówczas rzut karny na gola zamienił Sokol Cikalleshi. Dla doświadczonego napastnika była to pierwsza bramka w tych eliminacjach. Jak się okazało, trafienie 33-latka było jedynym w pierwszej części gry.

Druga połowa długo nie przynosiła zmiany wyniku. Jak się jednak okazało, ostatnie słowo należało do gospodarzy. W 88. minucie do remisu doprowadził Vladyslav Baboglo, ustalając tym samym rezultat. Dzięki remisowi podopieczni Sylvinho wywalczyli bezpośredni awans na przyszłoroczne mistrzostwa - piłkarze byłego zawodnika Barcelony zgromadzili 14 punktów w siedmiu meczach i już na pewno zagrają na Euro 2024.

Mołdawia - Albania 1:1 (0:1)
Bramki: Baboglo 87 - Cikalleshi 25 (rzut karny)