Niemcy wciąż w kryzysie. Turcy wygrali w Berlinie

Niemcy ponieśli piątą porażkę w 2023 roku

Reprezentacja Niemiec z kolejną porażką w 2023 roku. Na Olympiastadion w Berlinie lepsi okazali się Turcy. Zawodnicy Juliana Nagelsmanna pierwsi objęli prowadzenie, ale nie byli w stanie sięgnąć po zwycięstwo.

Gospodarze doskonale rozpoczęli spotkanie. Już w 5. minucie wynik meczu otworzył Kai Havertz. Gospodarze przeważali, ale nie byli w stanie podwyższyć prowadzenia. Znakomitych sytuacji nie wykorzystali Leroy Sane czy Joshua Kimmich.

Skuteczni byli za to goście. W 38. minucie Ferdi Kadioglu znakomitym uderzeniem z krawędzi pola karnego wyrównał stan meczu. Zawodnicy Juliana Nagelsmanna nie zdążyli otrząsnąć się po stracie pierwszej bramki a już przegrywali 1:2. Tuż przed końcem pierwszej połowy Kevina Trappa pokonał Kenan Yildiz.

Druga część meczu to ponowna dominacja Niemców. W 49. minucie nadzieję w serca kibiców zgromadzonych na Olympiastadion w Berlinie wlał Niclas Fullkrug. Jednak ostatnie słowo należało do Turków. W 71. minucie Kai Havertz dotknął piłki ręką w polu karnym a jedenastkę na gola zamienił Yusuf Sari. Ostatecznie gospodarze nie byli w stanie odwrócić losów pojedynku i ponieśli piątą porażkę w 2023 roku.

Lepsi od naszych zachodnich rywali byli: Belgowie, Polacy, Kolumbijczycy czy Japończycy. Wszystkie te drużyny strzeliły Niemcom łącznie aż 10 goli.

Niemcy - Turcja 2:3 (1:2)

Bramki: Kai Havertz 5, Niclas Fullkrug 49 - Ferdi Kadioglu 38, Kenan Yildiz 45+2, Yusuf Sari 71 (k)