Romelu Lukaku poprawił rekord Roberta Lewandowskiego

Romelu Lukaku

Romelu Lukaku zakończył eliminacje piłkarskich mistrzostw Europy 2024 z 14 golami, co jest rekordem. Belg poprawił osiągnięcie reprezentanta Irlandii Północnej Davida Healy'ego z kwalifikacji do Euro 2008 i Roberta Lewandowskiego do Euro 2016, którzy zdobyli po 13 bramek.

W niedzielę, w swoim ostatnim meczu eliminacji, pewna awansu Belgia pokonała u siebie Azerbejdżan 5:0. Lukaku cztery bramki zdobył już w pierwszej połowie, po czym w przerwie został zmieniony.

Napastnik Romy na listę strzelców wpisywał się między 17. a 37. minutą. Wynik meczu w 90. minucie ustalił Leandro Trossard.

Lukaku w klasyfikacji strzelców eliminacji o cztery gole wyprzedza Cristiano Ronaldo. Portugalczyk dorobek może powiększyć w trwającym meczu z Islandią w Lizbonie.