Zwycięstwo Hiszpanii na zakończenie el. Euro 2024. Kibice zobaczyli cztery gole

Reprezentacja Hiszpanii pokonała Gruzję 3:1 w meczu ostatniej kolejki eliminacji Euro 2024. Piłkarze Luis de la Fuente już wcześniej zapewnili sobie grę na mistrzostwach. Poza nimi z grupy A bezpośrednio awansowali również Szkoci.

Hiszpanie w tych eliminacjach zaliczyli wpadkę, przegrywając ze Szkocją w 2. kolejce gier. Później przyszły już tylko zwycięstwa i przed ostatnią serią spotkań piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego mieli zapewniony awans do finałów mistrzostw Europy. Gruzini dwukrotnie wygrali z ostatnim w tabeli Cyprem. Ponadto udało im się zremisować z Norwegią i Szkocją.

Spotkanie zaczęło się świetnie dla gospodarzy. Już w 4. minucie dośrodkowanie Ferrana Torresa na gola zamienił Robin Le Normand. Hiszpanie cieszyli się z prowadzenia tylko chwilę. Szybko do remisu doprowadził Chwicza Kwaracchelia. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Warto jeszcze odnotować, że w 26. minucie boisko z powodu kontuzji opuścił Gavi.

Po zmianie stron Torres do asysty dołożył gola. Piłkarz Barcelony sfinalizował ładną akcję "La Furia Roja". W 72. minucie dośrodkowanie jednego z Hiszpanów chciał przeciąć Luka Loczoszwili, ale niefortunnie wpakował piłkę do własnej siatki. Ostatecznie Hiszpania pokonała Gruzję 3:1. W drugim meczu grupy A Szkocja zremisowała z Norwegią 3:3.

Hiszpania - Gruzja 3:1 (1:1)

Bramki: Robin Le Normand 4, Ferran Torres 55, Luka Loczoszwili 72 (s) - Chwicza Kwaracchelia 10