Romelu Lukaku show! Cztery gole Belga w 20 minut

Romelu Lukaku strzelił cztery gole dla reprezentacji Belgii w meczu eliminacji Euro 2024 z Azerbejdżanem (5:0). Napastnik potrzebował na to zaledwie 20 minut.

Belgia awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy zapewniła sobie już wcześniej. W ostatnim grupowym spotkaniu piłkarze Domenico Tedesco zmierzyli się w Brukseli z Azerbejdżanem.

Lukaku strzelanie zaczął w 17. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Jeremy'ego Doku posłał piłkę głową do siatki rywali. Kolejne trafienie przyszło 9 minut później. Tym razem głową zgrywał Timothy Castagne, a Lukaku uderzył prawą nogą.

Równo pół godziny po pierwszym gwizdku wrzutka Wouta Faesa trafiła idealnie na głowę napastnika "Czerwonych Diabłów". Czwarta bramka Lukaku to asysta Orela Mangali. Piłkarz Romy skompletował cztery gole w 20 minut, a po przerwie został zmieniony przez Loisa Opendę.

Lukaku rozegrał w reprezentacji 113 spotkań, w których zanotował 83 trafienia i 16 asyst. Jest najlepszym strzelcem w historii belgijskiej kadry.