Niemcy na łopatkach! Fatalny rok gospodarzy Euro 2024

Piłkarska reprezentacja Niemiec w fatalnym stylu zakończyła katastrofalny rok 2023

Piłkarska reprezentacja Niemiec katastrofalnie zakończyła fatalny w jej wykonaniu rok. Gospodarze najbliższych mistrzostw Europy przegrali we wtorek w towarzyskim spotkaniu z Austrią 0:2.

Zawodnicy "Die Mannschaft" na kilka miesięcy przed finałami mistrzostw Europy nie imponują - delikatnie mówiąc - formą. Nasi zachodni sąsiedzi przystępowali do wtorkowego meczu z Austrią, mając na koncie raptem trzy wygrane w dziesięciu wcześniejszych spotkaniach, a w tym roku przegrali już między innymi z Polską, Kolumbią, Japonią (po tej porażce posadę stracił Hansi Flick, którego - po jednym starciu pod wodzą Rudiego Voellera - zastąpił obecny selekcjoner, Julian Nagelsmann) i Turcją.

Wtorkowy mecz również rozpoczął się dla Niemiec fatalnie. W 29. minucie Christoph Baumgartner zagrał na lewą stronę do Marcela Sabitzera, a zawodnik Borussii Dortmund wszedł w pole karne, przełożył sobie piłkę na prawą nogę i niezbyt mocnym, ale precyzyjnym strzałem trafił w krótki róg na 1:0.

Tuż po zmianie stron kolejnych zmartwień dostarczył Julianowi Nagelsmannowi Leroy Sane. Zawodnik Bayernu Monachium wyjątkowo bezmyślnie zareagował na starcie z Phillippem Mwene i po uderzeniu rywala w twarz wyleciał z boiska z czerwoną kartką.

Austriacy wykorzystali grę w przewadze i w 73. minucie podwyższyli prowadzenie. David Alaba znakomitym podaniem z własnej połowy wypatrzył Michaela Gregoritscha, a napastnik Freiburga, mając Antonio Rudigera na plecach, odwrócił się z piłką i delikatnym zagraniem uruchomił Christopha Baumgartnera, który wpadł w pole karne i efektowną "podcinką" przerzucił futbolówkę nad wychodzącym z bramki Kevinem Trappem, ustalając wynik na 2:0.

Austria - Niemcy 2:0 (1:0)
Bramki: Marcel Sabitzer 29, Christoph Baumgartner 73

Austria: Alexander Schlager - Nicolas Seiwald, Philipp Lienhart, Phillipp Mwene (Maximilian Wober 69), David Alaba (Kevin Danso 89) - Xaver Schlager, Stefan Posch, Christoph Baumgartner (Romano Schmid 81) - Konrad Laimer (Maximilian Entrup 89), Michael Gregoritsch (Sasa Kalajdżić 81), Marcel Sabitzer (Matthias Seidl 89)

Niemcy: Kevin Trapp - Mats Hummels, Jonathan Tah, Antonio Rudiger, Kai Havertz (Marvin Ducksch 77) - Ilkay Gundogan (Joshua Kimmich 61), Leon Goretzka (Robert Andrich 61) - Leroy Sane, Julian Brandt (Benjamin Henrichs 52), Serge Gnabry (Florian Wirtz 61) - Niclas Fullkrug (Thomas Mueller 46)

Żółte kartki: Phillipp Mwene (Austria) - Joshua Kimmich (Niemcy)

Czerwona kartka: Leroy Sane 49 (Niemcy - za uderzenie rywala)

Sędziował: Slavko Vincić (Słowenia)