Real Madryt pokonał Cadiz i jest liderem

Real Madryt pokonał Cadiz.

Piłkarze Realu Madryt pokonali na wyjeździe Cadiz 3:0 w niedzielnym meczu 14. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. "Królewscy" awansowali na pierwsze miejsce w tabeli i mają punkt więcej od Girony, która swój mecz z Athletic Bilbao rozegra w poniedziałek.

Prowadzenie Realowi Madryt w 14. minucie dał Rodrygo. Ten sam piłkarz podwyższył w 64., a wynik dziesięć minut później ustalił Jude Bellingham. To był 11. gol w obecnym sezonie 20-letniego Anglika, który prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Na czwarte miejsce w tabeli spadła Barcelona Roberta Lewandowskiego, która w sobotę zremisowała na wyjeździe z Rayo Vallecano 1:1. Do lidera "Duma Katalonii" traci cztery punkty.