Trzy sety w starciu na szczycie! Siatkarski hit bez wielkich emocji

Siatkarka BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała Paulina Damaske oraz Elizabet Inneh-Varga i Agnieszka Korneluk z Grupy Azoty Chemika Police podczas meczu 10. kolejki Tauron Ligi.

W meczu na szczycie Tauron Ligi siatkarki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała przegrały z Grupą Azoty Chemikiem Police 0:3. Gospodynie jedynie w pierwszej partii nawiązały wyrównaną walkę z rywalkami. W dwóch kolejnych dominowały policzanki, które umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli.

Pierwszy set miał bardzo wyrównany przebieg, żadna ze stron długo nie była w stanie wypracować sobie znaczącej przewagi. Końcówka od stanu 20:20 potoczyła się po myśli policzanek. Gospodynie popełniły dwa kosztowne błędy w polu zagrywki, a Saliha Sahin skutecznym atakiem rozstrzygnęła tę partię na korzyść Chemika (23:25).

Druga odsłona toczyła się pod dyktando siatkarek z Polic. Co prawda obiecująco rozpoczęły ją gospodynie (3:0), ale w środkowej części seta Chemik wygrał kilka akcji z rzędu (12:16) i od tego momentu nie oddał już przewagi (14:19, 16:22). Przyjezdne grały pewnie, skutecznie i popełniały mniej błędów. W ostatniej akcji seta zablokowały atak rywalek (17:25).

Trzecia partia to dobre otwarcie Chemika (5:8), gospodynie szybko wyrównały (8:8), ale w środkowej części ekipa z Polic znów zbudowała przewagę (10:14). Później poszła kolejna punktowa seria (13:20) i przyjezdne zapewniły sobie komfortową sytuację w końcówce. Pewną wygraną przypieczętowała Monika Fedusio (19:25).

Skrót meczu BKS - Chemik:

Najwięcej punktów: Paulina Damaske (10) – BKS; Monika Fedusio (12), Bruna Honorio (12), Agnieszka Korneluk (12) – Chemik. Dominacja policzanek w bloku (4–13), gospodynie popełniły więcej błędów. MVP: Agnieszka Korneluk (5/8 = 63% skuteczności w ataku + 7 bloków).

Było to już trzecie spotkanie obu drużyn w obecnym sezonie. Wcześniej rywalizowały ze sobą w 1/8 finału Pucharu CEV. W pierwszym meczu Chemik wygrał u siebie 3:0, w rewanżu pokonał rywalki na wyjeździe 3:1 i awansował do ćwierćfinału.

BKS: Julia Nowicka, Paulina Damaske, Joanna Pacak, Kertu Laak, Regiane Bidias, Paulina Majkowska – Julia Mazur (libero) oraz Agata Nowak (libero), Nikola Abramajtys, Aleksandra Stachowicz, Martyna Borowczak, Joanna Ciesielczyk. Trener: Bartłomiej Piekarczyk.
Chemik: Saliha Sahin, Dominika Pierzchała, Elizabet Inneh-Varga, Monika Fedusio, Agnieszka Korneluk, Marlena Kowalewska – Martyna Grajber-Nowakowska (libero) oraz Bruna Honorio Marques. Trener: Marco Fenoglio.

Wyniki i skróty meczów 10. kolejki Tauron Ligi:

2023-12-07: Grupa Azoty Akademia Tarnów - MOYA Radomka Radom 2:3 (25:19, 18:25, 17:25, 27:25, 7:15)
2023-12-08: UNI Opole – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (25:27, 30:32, 22:25)
2023-12-08: Energa MKS Kalisz – Metalkas Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:20, 25:23, 25:16)
2023-12-09: Grot Budowlani Łódź – #VolleyWrocław 3:1 (22:25, 25:12, 25:15, 25:14) -
2023-12-10: BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (23:25, 17:25, 19:25)
2023-12-10: ITA Tools Stal Mielec – PGE Rysice Rzeszów (niedziela, godzina 16.00; transmisja – Polsat Box Go).